29.9.2021

Bad Schandau, nejstarší lázeňské město v Sasku

Chcete navštívit nejstarší lázeňské město v Sasku? Pokud ano, tak doporučujeme navštívit Bad Schandau nedaleko českých hranic.

Bad Schandau leží na řece Labi v Saském Švýcarsku zhruba 3 km od českých hranic a asi 35 kilometrů jihovýchodně od Drážďan.

Velkým lákadlem  města jsou místní termální lázně – Toskana Therme s vnitřním, venkovním , vyhřívaným i dětským bazénem, botanická zahrada, muzeum a kostel. Další zajímavostí je cyklostezka, která vede podél Labe a můžete po ní dojet až do jednoho z největších přístavů světa – Hamburku.

V případě, že se rozhodnete strávit pár hodin v tomto kouzelném příhraničním městečku a  budete se chtít pokochat jeho okolím, navrhujeme se svézt elektrickým výtahem na vyhlídkovou věž. Výhled na okolní krajinu stojí určitě za to a ocení ho i menší cestovatelé.  Cestou zpátky se můžete vydat procházkou místními lesy. Perfektní značení vás dovede zpátky do města.

Bad Schandau je vhodné místo nejen k odpočinku , ale i k turistice. Lokalita je branou do Saského Švýcarska, kde je možné podniknout mnoho pěších výletů. K přespání je možné zvolit hotely až 5-ti hvězdičkové. Příkladem může být hotel Hotel Elbresidenz Bad Schandau. Najdou se samozřejmě hotely i nižší kategorie, a to čtyřhvězdičkový Bio Hotel HELVETIA nebo třeba tříhvězdičkový Hotel Lindenhof. Další ubytování v Bad Schandau za příznivé ceny naleznete v našem hotelovém srovnávači.

No a jak se nejlépe dopravit do tohoto méně známého lázeňského městečka? Nejjednodušší je jet přímým vlakem (například rovnou z Prahy, směr Drážďany) a vystoupit ve stanici Bad Schandau. Ti, co se rozhodnou se v Bad Schandau zastavit autem cestou do/z Drážďan navrhujeme přejet hraniční přechod Hřensko/Schmilka po silnici č.172

A ještě jedna doufám dobrá rada na závěr. Pokud se rozhodnete jet vlakem a chtěli byste prožít nevšední zážitek, je možné použít místní přívoz a dopravit se do srdce městečka lodí.  Druhou variantou je varianta pěší. Přejeme Vám šťastnou cestu a příjemný prožitek z okolní krajiny.

Autor článku: Katka H.

Fotografie: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz