18.10.2021

Do Kodaně za nejznámější pohádkou světa - Malou mořskou vílou

Určitě jste slyšeli o pohádce Malá mořská víla, ale už si možná nejste jisti, kdo ji napsal. Autorem je dánský spisovatel Hans Christian Andersen.  Rozhodli jsme se, že vás nalákáme do této chladné země alespoň pohádkou, kterou zná snad celý svět.

Pohádku Hans napsal v roce 1836, ale její sochu se podařilo umístit do kodaňského přístavu majitelem carlsbergského pivovaru až v roce 1913. Zajímavostí je, že sochařovi, Edvardu Eriksenovi, stála modelem jeho vlastní žena a samotná socha byla v minulosti poničena. Bohužel, pachatele se nikdy nepodařilo vypátrat.
Samotní Dánové jsou na ni velice hrdí. Socha Malé mořské víly je po Soše Svobody v New Yorku nejfotografovanější sochou na světě.
Pokud byste se rozhodli hlavní město Dánska navštívit nebo ne, doporučujeme se na tuto pohádku podívat alespoň v televizi. Českou verzi natočil Karel Kachyňa v roce 1976 s Libuší Šafránkovou v hlavní roli.
Jak se tedy nejrychleji dostat do Kodaně? Samozřejmě letecky, a to rovnou z Prahy bud s ČSA a nebo s leteckou společností Norwegian. Pro akční letenky do Kodaně můžete sledovat pravidelně naší rubriku „Levné letenky„. Je možné zvolit i jinou a možná zajímavou variantu – nočním vlakem. Vlak z Prahy do Kodaně dle informací Českých drah vyjíždí denně, a to v 18:29. Do Kodaně dorazíte druhý den v 10:08. Zpátky vyjíždí vlak v 18:46 z Kodaně a do Prahy se dostanete v 9:27 druhý den. Pokud si koupíte jízdenku včas, vyjde vás zpáteční na méně než 2000Kč. Za podobnou cenu můžete cestovat i žlutým autobusem pana Jančury. Jen je potřeba zkontrolovat jízdí řád. Linka nejezdí do Kodaně denně, ale jen 2x týdně.
Jestli byste rádi strávili několik dní prohlídkou města, tak nezapomeňte vyzkoušet náš hotelový srovnávač. Ceny za ubytování v Kodani jsou vysoké. Upozorňujeme, že i ta nejlevnější hostel může stát skoro to co v Čechách 4* hotel, nicméně při vyhledávání volných hotelů v Kodani se jistě najde dostatečné množství akčních nabídek, které jsou o desítky procent levnější oproti původním cenám.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz