18.10.2021

Euro 2012 Vratislav; levné ubytování, tipy na výlety a zajímavé informace

Euro 2012 Vratislav; levné ubytování, tipy na výlety a zajímavé informace

Asi každý fanoušek české fotbalové reprezentace by chtěl okusit fotbalovou atmosféru a navštívit jeden ze zápasů reprezentace ČR ve Vratislavi. Pro ty z Vás, kteří mají to štěstí a stali se vlastníky vstupenek, nebo jen pro ty, kteří by rádi navštívili město Vratislav v  době trvání Eura 2012, máme tip na levné ubytování ve Vratislavi, tipy na výlet a další zajímavé informace o tomto polském městě.

 

Vratislav

– 632 996 obyvatel

– 4. největší město polska

– více než 1000 barů, klubů a restaurací

– ve městě sídlí fotbalový klub WKS Śląsk Wrocław

 

Doprava do Vroclavi:

Autem

– z Prahy cca 3h a 39 min.

– z Ostravy cca 2h a 20 min.

Vlakem

Z ČR bude také vypravován ke každému ze zápasu speciální vlak ČD, který bude vhodnou alternativou pro ty, kteří se chtějí vyhnout případným zácpám a únavnému řízení. Podrobné informace o odjezdech vlaků najdete ZDE.

Autobusem

Cesta autobusem

Cena od 600 Kč za zpáteční jízdenku u Eurolines více ZDE

 

 

Automobilová doprava Wrocławí prochází vnitrostátní a mezinárodní silnice A8E67 , 5E261 , 94, 98. V krátkém úseku na hranici města vede dálnice A4E40, a v Bielanach Wrocławskich, na okraji města se nachází křižovatka dálnice a silnic 5E261 , 98 a 35. V roce 2011 zprovozněno severní část silničního okruhu Wrocławi (AOW), který usnadňuje dopravu na letiště přímo z dálnice a výjezd z města směrem na Poznaň a Varšavu, spojuje také jižní a východní časti města. Dálniční cesta do Berlína představuje 350 km, do Drážďan 265 km, cesta do Prahy – 280 km a obyvatelé Dolního Slezska mají blíže do těchto měst než do Varšavy – hlavního města Polska. Letecká doprava Jednou z nejvíce očekávaných investic města v poslední době je nový terminál Letiště Mikuláše Koperníka (Copernicus Airport Wroclaw), kterého otevření je naplánováno na letošní jaro. Nový terminál umožní odbavení 2 milionů cestujících ročně (cílově 7 milionů) a zajistí cestujícím maximální pohodlí v funkčním prostoru moderní architektury. V dnešní době letiště zajišťuje pravidelné lety do Německa, Velké Británie, Irska, Itálie a Norska a řadů charterových letů mj. do Řecka, Bulharska, Španělska a na Kypr. Spoje z Wrocławi provozují společnosti LOT, Lufthansa, SAS Scandinavian Airlines, Wizz Air, Ryanair a OLT Jet Air. Viz: http://airport.wroclaw.pl/en/ Vlaková doprava Návštěvníci z Čech a Německa mohou také využít železniční dopravu. Do Wrocławi v současné době jezdí přímé vlakové spoje z Prahy, Berlína a Drážďan. Největší polský dopravce – PKP slibuje však celou řadu zlepšení pro turisty, kteří chtějí vlakem cestovat do Polska a mezi hostitelskými městy UEFA EURO 2012. Speciální jízdní řád na dobu šampionátu bude zveřejněn na webových stránkách PKP po 23. dubna 2012. Autobusová doprava Populárním dopravním prostředkem skupin návštěvníků Wrocławi jsou autobusy. Město leží na trase mnoha mezinárodních autobusových linek a nejlepším řešením je najít spojení na internetu nebo v informační kanceláři, u touroperátorů a v cestovních kancelářích. Dopravní firmy zcela jistě se připravují na zvýšený provoz během UEFA EURO 2012.

 

Tipy na výlet ve Vratislavi

– Japonská zahrada Vratislav.

Japonská zahrada je pozůstalostí po Světové výstavě japonského zahradnického umění, která se ve Vratislavi konala v roce 1913. Další info ZDE

 

– Aquapark Vratislav – Jacuzzi, skluzavky, sauny, wellness, dětské bazény, bazén s umělými vlnami a další spousty vodních atrakcí. celodenní vstupenka od 50 zlotých. Info ZDE

 

– ZOO Vratislav – Mezi nejzajímavější exempláře patří velbloudi, antilopy, sloni, primáti, tuleni, zebry, žirafy a medvědi. Nově postavený je pavilon motýlů nebo lachtanů, které můžete pozorovat během ukázkového krmení. Info ZDE

Další tipy na výlety naleznete v článku Euro 2012 Vratislav – Tipy na výlety

 

Městem na kole

Když přijde první závan jara, Wrocławané vytahují z garáží, sklepů a půd svoje kola, které s nimi zůstávají až do pozdního podzimu. A není divu, protože cestování na kole malebnými wroclawskými uličkami, mosty a parky je nejen zdravé, ale zároveň velice příjemné.

Žádné jiné polské město nemá tak hustou síť cyklostezek, která se pořád rozvijí. Ve Wroclawi se nachází přes 150 kilometrů cyklostezek, z toho 16 kilometrů vede po parcích a 15 podél Odry. Cyklostezky spojují nejdůležitější místa ve městě – Rynek, Ostrów Tumski, Plac Grunwaldzki, hlavní nádraží. Díky tomu wrocławská krajina stále více připomíná atmosféru Amsterodamu. V budoucnosti všechny stezky vytvoří koherentní systém cyklostezek.

Na tento způsob dopravy je dobře připraveno centrum města. Na mnoha místech, zvláště v okolí úřadů, obchodů nebo turistických atrakcí jsou umíštěny stojany pro pohodlné parkování jízdních kol. Prudce stoupá popularita systému Bike&Ride, který spojuje městskou hromadnou dopravu s cyklistikou. Obyvatelé města, kteří dojíždí do centra ze vzdálených částí Wrocławi, mohou nechat kolo u tramvajových vozoven na speciálních krytých parkovištích a dále využít městskou dopravu.

Co je ale nejdůležitější – nemusíte mít vlastní kolo abyste mohli používat cyklistickou infrastrukturu! V roce 2011 ve Wrocławi byl uveden do provozu systém půjčoven městských kol. Kolo si můžete půjčit v jedné ze 25 stanic ve Wrocławi (např. na nádraží, na Rynku, na náměstí Plac Grunwaldzki, vedle ZOO) a vrátit v kterékoliv. Takové řešení umožnuje přestupování z městské komunikace na kolo a pak vrácení kola v nejbližším dostupným místě. Chcete-li používat městské kola, stačí se jen zaregistrovat na stránkách www.nextbike.pl. Půjčení kola na 20 minut je zdarma a máte dostatek času abyste se dostali do další stanice půjčovny. Mapu stanic a podrobný půjčovní řád najdete na adrese www.nextbike.pl.

Jedná z nejzajímavějších cyklostezek vede ulicí Podwale. Trasa začíná na náměstí Jana Pawła II, pokračuje parkem podél městského příkopu, vede podél wrocławské Opery, Loutkového divadla a návrší Wzgórze Partyzantów. Další zajímavá cyklostezka vede od náměstí Plac Grunwaldzki přes Zwierzyniecki most, podél ZOO a Haly století, Pergoly až do parku Szczytnického.

Mapu wrocławských cyklostezek najdete na webových stránkách: http://www.wroclaw.pl/trasy_rowerowe,1.dhtml.

 

 

Levné ubytování ve Vratislavi:

Green Hostel – 2 km od centra, cena od 49 PLN

Boogie Hostel Vratislav – 1,3 km od centra, cena od 35 PLN

Hostel Chopper Vratislav – 0,5 km od centra, cena od 35 PLN

Polonia Hotel Vratislav – 1 km od centra, cena od 92 PLN

 

S blížícím se příchodem fotbalového Eura 2012 začíná volných kapacit hotelů a hostelů ubývat. Proto radíme zarezervovat si ubytování co nejdříve. Dalším z důvodů dřívější rezervace je fakt, že hoteliéři každým přibývajícím dnem ceny za noc zvyšují.

Ve Vroclavi bude taktéž otevřeno stanové městečko pro fotbalové fanoušky. Cena by se měla pohybovat okolo 2000 Kč za noc/stan. K dispozici bude sociální a hygienické zázemí.

 

 

Další levné hotely ve Vratislavi můžete nalézt ZDE

 

 

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz