18.10.2021

Farnham, historické místo jen hodinu od Londýna

Dnes bychom vám rádi představili „menší“ britské městečko, Farnham. Farnham je místo o kterém někdo z vás nanejvýše slyšel z brožurek au-pairských agentur. Pojďme se tedy společně podívat na jeho zajímavá místa a historii.
Historie tohoto kouzelného místa sahá až do doby kamenné. Zhruba před 7000 lety se objevuje první osídlení a pokračuje dobou bronzovou a železnou. O římském osídlení svědčí i množství nalezených mincí a keramiky. Během římské nadvlády zde byly dokonce vystaveny i římské koupele. Bohužel dnes je možné shlédnout už jen jejich ruiny.
Farnham se stal střetem nabídky a poptávky. Již v daleké minulosti se hovořilo o tom, že Farnam měl druhý největší trh po londýnském. Příkladem toho je, zmínka slavného spisovatele Daniela Defoa. Během 17.století se na místním tržišti prodávaly především produkty vyrobené z keramiky, vlny a látek. Samozřejmě nechyběla ani mouka, slad a populární nápoj té doby, pivo.
Ve Farnhamu je k vidění celá řada atraktivních domů, historických budov a překrásných zahrad a parků. Za zmínku určitě stojí navštívit i Farnhamský hrad.
Nejsnáze se dostanete do Farnhamu vlakem z Londýna. Cesta trvá zhruba hodinku. Samozřejmě, že do této oblasti můžete  jet také autobusem. Moc ale tuto variantu nedoporučujeme. Je příliš zdlouhavá a celkem nezajímavá. Nejbližší letiště je London Heathrow. Tam létá z Prahy například letecká společnost British Airways a pokud se rozhodnete si koupit letenky s předstihem, mohou být koupeny za celkem rozumnou cenu. Bohužel žádný nízkonákladový dopravce z Prahy na letiště London Heathrow nelétá.
Jestli se rozhodnete do toho méně známého městečna nezavítat, podívejte se alespoň do naší obrázkové galerie. Věříme, že se vám Farnham zalíbí alespoň z počítače.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz