18.10.2021

Hurá na Šikmou věž v Pise

Mezi nejznámější toskánská města patří Florencie a Pisa. My bychom vás dnes chtěli pozvat na největší chloubu města, na Šikmou věž. 
 
Tuto kostelní zvonici začal v roce 1173 stavět architekt Bonanno Pisano. Jelikož se tato úžasná památka stavěla na nevhodném podloží, v poslední fázi výstavby se začala naklánět a naklání se až doposud. V roce 1272 došlo ke zpevnění základů, ale ani to nezabránilo k dalšímu naklánění stavby. Později se pokračovalo ve výstavbě dalších pater. Původně bylo postaveno jen 6 pater. Dnešní věž měří 55 metrů a věž světe div se pořád stojí.
Pokud se rozhonete Šikmou věž navštívit, počítejte s prohlídkou, která trvá cca 30 minut a není to zrovna levná záležitost. Vstupné pro dospělou osobu činí 15 EUR. Nejlépe se dostanete do Pisy vlakem z Florencie a cesta trvá zhruba 1 hodinu.
Hned vedle Šikmé věže se nachází obrovská katedrála a křtitelnice (Baptiserium) z roku 1153. Tato křtitelnice je největší křtitelnice na světě. Určitě ji zahrňte do návštěvního plánu a nezapomeňte se zastavit ve středověké čtvrti San Martin. Tuto čtvť si v minulosti oblíbili především arabští a turečtí obchodníci.

Ubytování a doprava

Z Prahy do Pisy léta italská společnost Air One. Webové stránky je možno prostudovat pouze v italstině a nebo v angličtně přímo zde: http://flyairone.com/. V případě, že se rozhodnete strávit ve městě více než jeden den doporučujeme vyhledat ubytování v Pise na internetu ještě před příjezdem v našem hotelovém srovnávači. Cena ubytování v Pise se liší dle komfortu ubytování. Pro baťužkáře a nenáročné turisty doporučujeme hostely od 300 Kč/noc/osoba, zatímco pro náročnější turisty, kteří vyžadují větší komfort, jsou k dispozici 3* hotely od 600 Kč/noc.

Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz