18.10.2021

Londýn - Tip na výlet - nejklidnější a nejmírumilovnější místa Londýna

 

Gemma Seltzerová strávila rok objevováním nejmírumilovnějších míst v Londýně pro její online projekt Look yup at the Sky, ve kterém mapuje nejklidnější části města. Zde Vám představíme ty nejoblíbenější.

 

Most Hampton Court, přes řeku Temži (foto Alamy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Procházka po břehu Temže

Naše procházka lemuje vlnící se břehy řeky Temže, začíná u mostu Hampton Court a pokračuje do Kingstonu. V průběhu cesty můžete zahlédnout shluky labutí u pobřeží, révami pokryté zdi nebo spousty veslařů na řece Temže. V půli cesty narazíte na Seething Wells, jedná se o vznešeně pojmenovanou úpravnu vody, ze které se tyčí množství trubek, které překlenují šíroké koryto Temže. U břehů je také spousty rybářů, kteří tu i mají postavené své stany, rádi postávají v hloučcích, takže se může stát, že se jim během své procházky budete muset vyhnout mimo cestu. Hlučnější část trasy je blízko paláce, ale vše vyrovnává klid, kterého si můžete po celou dobu užívat plnými doušky.

  • Vlak do Hamton Court – od železniční stanice půjdete přes most vedoucí do paláce a pak směrem na východ podél řeky.

 

Chata královny Šarloty, Kew Gardens

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chalupa královny Šarloty, Kew

Toto malé místo je svatyní ve svatyni. Chalupa královny Šarloty je na konci izolovaného parčíku v Kew Gardens. Tato venkovská chata z 18. století byla postavena jako útočiště pro královskou rodinu. Otevírá se pouze v jarních a letních měsících, chata se může zdát jako nejméně populární atrakce v zahradě, což je ale ideální pro ty, kteří hledají místo kde je ticho a klid.

V Kew Garden dříve býval výběh pro exotická zvířata, včetně klokanů, nyní je zde ale květinová zahrada, která na jaře ukáže snad tolik kvetoucích zvonečků, které jen člověk stihe za celý svůj život vidět.

  • Vstup £13.90, děti pod 17 let zdarma

 

Ostrov Eel Pie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostrov Eel Pie

Žádne auta, žádná kola, žádní štěkající psi ! Malý počet obyvatel nejspíše nemá v oblibě návštěvníky tohoto ostrova, z důvodů velkého počtu značek s nápisem „zákaz vstupu“, které jsou rozesety po jejich pozemcích. Ostrov Eel Pie byl znám zejména díky jazzovým studiím v 60. letech a také díky hnutí hippies ze 70. let. Nábřeží Twickenham je pouze v létě plné hlučných návštěvníků hospod z důvodů rugbyové sezóny. Ostrov je tedy opravdu ráj klidu, který je snadno dostupný po pěší lávce. Dvakrát ročně umělci z Eil Pie otevřou brány svého nahrávacího studia pro širokou veřejnost

  •  pohodovou chůzí 10 minut od nádraží Twickenham

 

Londýnské mokřady (Foto: Dominic Burke/Alamy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Londýnské mokřady

Krok od mostu Hammersmith se ocitnete v pozoruhodné části města – Londýnských mokřadech. Od břehu řeky, okolo aleje olší,  až po zelenou trasu k hlavnímu vchodu. Po celé této délce si můžete užívat radost z bažin, jezer a zahrad plných ptáků a plazů. Žáby a vážky se objeví na jaře, stejně jako davy nadšenců do přírody, takže si musíte rozmyslet období své návštěvy, abyste se vyhli davům. Při naší návštěvě byla hlavní budova uzavřena, nicméně vstup k mokřadům byl volný. U vchodu k mokřadům sídlilo několik hejn kachen, které byly obklopeny kvetoucími vodními rostlinami a to vše bez hluku města Londýn.

  • wwt.org.uk vstup: dospělí £9.95, děti £5.41, děti do čtyř let zdarma. Zastávka Barnes je cca 15 minut chůze nebo 5 minut autobusem 72 nebo 33

 

Knihkupectví Daunt, Marylebone, Londýn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden z nejkrásnějších knihkupectví v Londýně, nacházející se ve starém Edwarian obchodě s dubem obloženou galerií, kterou můžete procházet. Při své návštěvě knihkupectví se můžete kochat i vyřezávaným balónem a policemi, na kterých jsou umístěny knihy. Je zde naprosté ticho, které přeruší jen knihy hledající zákazníci. Navíc zde dostanete zdarma šálek bezové šťávy.

 

Můž chystající se plavat v rybníku v Hampstead Heath (Foto: Alamy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hampstead Heath

Z našeho seznamu je toto jasná volba k návštěvě The Pergola a Hill garden nabízí nádherný výhled, Kenwood house je taktéž krásný, k tomu Parliament Hill a rybníky, které v léte příjemně zchladí a klid, který pohladí na duši. Nejvetší poklad tohoto místa se ale skrývá na severo-západní straně, kde jsou prostranství pokryta živými ploty, stromy a rybníky, celý pocit z okolí dokresluje až místy děsivé ticho.

 

Kostel Sv. Gila, Londýn (Foto: Brian H/Alamy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kostel Sv. Gila, Londýn

Tento kostel je značne podceňovaná budova v Londýně – nejspíše proto, protože je docela těžké najít vchod – také možna kvůli lidem, kteří spíše hledají klidná místa jinde, nebo mají radši hudební kavárny a jiné podniky, kde se vyrelaxují. Kostel přežil požár 2. světové války, aby se stal symbolem klidu uprostřed rušného srdce metropole. Zdejší místo ožíva zejména ve večerních hodinách, takže pokud si chcete užít co nejvíce klidu, dorazte sem v poledních, nebo nejlépe brzkých ranních hodinách, mimo dopravní špičku, kdy se vyhnete spěchajícím davům.

 

Bariéry na Temži (Foto: Andy Hall)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bariéry na Temži

Snad nejklidnější a nejopuštěnější místo v Londýně. Bariéry slouží k ochraně Londýna před povodněmi. Na tomto místě zapomeňte na olympijskou přestavbu Londýna, krajina je zde drsná – průmyslová. Celá oblast je obehnána ostnatými dráty, graffity a jeřáby. Hluk občas naruší vlny omílající břehy Temže po projetí motorového člunu. Mnohdy v těchto končinách nespatříte ani živáčka – to stojí za pár kilometrů procházky ze severního Greenwiche.

 

zdroj: The Guardian

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz