21.9.2021

Lyžování v Itálii - Madonna di Campiglio - ubytování, tipy, recenze

V dnešním článku se budeme zabývat známou lyžařskou destinací Madonna di Campiglio v Itálii.

Madonna di Campiglio, italské číslo jedna mezi luxusními lyžařskými středisky leží v nadmořské výšce 1550 metrů v krásném údolí mezi Brenta Dolomity a ledovci Adamello a Prasanella.

Výhodná poloha a překrásné okolí Dolomit předurčuje Madonnu di Campiglio k vyhledávaným cílům turistů jak v zimě, tak i v létě.

V zimním období se může Madonna pochlubit více než 57 vleky a 150 kilometry sjezdovek s různou obtížností, které mají kapacitu více než 31 000 osob za hodinu a táhnou se do výšky až 2600 metrů nad mořem.

Je zde také skipark o rozloze 50 000 metrů čtverečních, pro milovníky běžeckého lyžování je zde také na 40 kilometrů běžeckých tratí, které navazují na sjezdovky v Pinzolu, Folgaride a Marillevě.

Za zmínku a zvláště návštěvu stojí přírodní park Adamello-Brent, jehož rozlohu cca 50 000 hektarů protíná 450 km horských stezek. Ty nabízejí neuvěřitelné možnosti pro ty, kteří si chtějí odpočinout od lyžování a chtějí se projít okouzlujícími vysokohorskými lesy, kde ticho přerušuje jen jemný šum větví ve větru a menší vodopády.

Madonna di Campiglio je vyhlášena nejen svými sjezdovkami, ale také luxusními obchody, které k Madonně neodmyslitelně patří. Najdete zde světové značky např. Gucci, Louis Vitton a další.

Ve městě se v průběhu lyžařské sezóny uskuteční nespočet akcí, od světového poháru ve slalomovém lyžování, až po zimní rally Winter Marathon, nebo různé zimní exhibice jezdců Moto GP a Formule 1.

Ubytování v Madonna di Campiglio

Ve městě je nespočet hotelů, penzionů a různých druhů ubytování, ty naleznete na naších stránkách ZDE, kde si můžete vybrat i nejlevnější nabídky ubytování v Madonna di Campiglio a jiných horských středisek v Itálii.

Osobní zkušenost mám s residencí Caturrani. Tento spíše rodinný hotel leží na začátku Madonny di Campiglio, před hotelem se nachází zastávka SKI BUSu, což je velmi výhodné zvláště po únavném návratu z lyžování. Další možností jak se dostat k hotelu je využít vlek, který vás za menší poplatek vyveze až pár metrů před hotel. Nejbližší sjezdovky jsou od hotelu vzdáleny cca 400 metrů, tuto vzdálenost překonáte sjezdem k sedačkové lanovce s názvem Nube D´Argento, pomocí které se dostanete na všechny ostatní sjezdovky.

Apartmány v Residenci Caturrani jsou rozděleny dle velikostí, my jsme měli pronajatý rodinný apartmán o velikosti cca 65 metrů čtverečních. Apartmán se skládal ze dvou obytných místností, TŘÍ šaten (což bylo super hlavně z důvodu velkého množství lyžařského vybavení), dále z koupelny, která je propojena s WC, kuchyní a jídelním koutem.

Návštěvníci residence Caturanni v Madonně di Campiglio mají k dispozici hotelové kryté nebo venkovní soukromé parkoviště za poplatek a místnost na lyžařské vybavení, kde je možné lyže či snowboardy uzamknout, zdarma. Místnost je vybavena kamerovým systémem.

Skipasy v Madonna di Campiglio

Ceny skipasů se odvíjí od počtu dní v různých obdobích. Např. skipas pro dospělého na šest dní se pohybuje od cca 193 – 217 €. Detailní a aktuální ceny skipasů v Madonna di Campiglio naleznete ZDE

Pro majitele skipasů je SKIBUS v Madonně di Campiglio ZDARMA.

Jízdní řád skibusů naleznete ZDE.

Sjezdovky v Madonna di Campiglio

Jak bylo o pár řádků výše napsáno, středisko Madonna di Capiglio se pyšní více než 150 kilometry sjezdovek. I přes značnou oblíbenost tohoto střediska a vysoké návštěvy si lze parádně zalyžovat, jelikož množství lidí se rozmělní na širokých sjezdovkách. Je ale nutné být opatrný zejména při křížení sjezdovek nebo míjení horské chaty, zde bývá velmi vysoká koncentrace lyžařů.

„Manžestr“ se drží na sjezdovkách do cca deváté až desáté hodiny.

Ceny jídla a pití na sjezdovkách nejsou nikterak přemrštěné a kopírují vesměs standart ostatních alpských středisek.

Počasí naleznete ZDE.

Záběry z webkamer ZDE

 

 

 

 

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz