23.1.2022

Mistrovství světa v hokeji 2013 ve Švédsku a Finsku - informace, ubytování

77. mistrovství světa v ledním hokeji se letos, v roce 2013 uskuteční znovu ve Finsku a Švédsku, stejně jako v roce 2012. Skupiny se budou budou hrát ve městech Stockholm a Helsinky, na stadionech Ericsson Globe a Hartwall arena. České fandy asi nejvíce zajímá působiště českého týmu. Ten odehraje své úvodní zápasy ve Stockholmské Globe aréně.

Zápasy českého týmu na MS v hokeji 2013

3.5. 2013. 16:15 SEČ Česko – Bělorusko

4.5. 2013 20:15 SEČ Česko – Švédsko

6.5. 2013 16:15 SEČ Švýcarsko – Česko

9.5. 2013 16:15 SEČ Česko – Dánsko

10.5. 2013 16:15 SEČ Slovinsko – Česko

12.5. 2013 16:15 SEČ Kanada – Česko

14.5. 2013 16:15 SEČ Česko – Norsko

 

Vstupenky na MS 2013 v hokeji

Pořadatelé překvapili s poměrně přívětivou cenovou politikou, vstupenky na naše zápasy jsou již od 70 Švédských korun, tzn. v přepočtu přes 215 Kč. S blížícím se termínem zahájení MS v hokeji 2013 mizí také vstupenky. Na většinu zápasů jsou nejlepší místa nad trestnými lavicemi a střídačkami již vyprodána. Vstupenky na skupinu s českým zastoupením lze zakoupit ZDE.

no images were found

Ericsson Globe arena ve Stockholmu

Dne 10. září 1986 byla slavnostně započata stavba největší kulové budovy světa – Globe arény ve Stockholmu. Budovu navrhlo architektonické studio Bergs. Slavnostně byla otevřena dne 19. února 1989. Nic není příliš velkého nebo příliš malého pro Globe arénu ve Stockohlu. Ta nabízí místo pro vše – od večeře pro dva až po vyprodané koncerty pro 16 000 diváků. Od svého otevření aréna hostila takové velikány jakými jsou papež, dalailáma, mezi umělci například světově proslulá Lady Gaga a Metallica. Předávaly se zde také hudební ocenění Europe MTV music awards. První akcí, která se v aréně konala bylo MS v hokeji v roce 1989.

no images were found

V roce 2010 se pro zájemce otevřela nová atrakce – SkyView na Globe aréně. Jedná se o 42 tun těžkou „příčku“ podél Globe Arény, na které je umístěna skleněná gondola pro návštěvníky. Ta je vyveze až do výšky 130 metrů, odkud mohou sledovat krásy Stockholmu.  V prvním roce provozu tuto atrakci navštívilo více než 160 000 lidí. Maximální kapacita gondol je 16 lidí, cesta trvá 20 minut. Tato atrakce stojí zcela jistě za navštívení.

Levné ubytování a hotely ve Stockholmu

Vzhledem k tomu, že Švédsko nepatří mezi nejlevnější navštěvované destinace Čechů, je překvapivé, že ubytování se dá sehnat poměrně za nízké peníze, již od 500 Kč/noc. Samozřejmě za tuto částku nelze počítat s ubytováním v tříhvězdičkovém hotelu. Ceny od 500 Kč jsou za ubytování v hostelu,  tzn. v pokoji se budou nacházet další lidé. Pokud se uskromníte, lze mít ubytování opravdu za hubičku. Zvláště, pokud jedete s velkou partou, můžete zabrat pokoj pouze pro sebe. Toaleta a sprcha bývá většinou v hostelech společná pro více pokojů. Další možností jsou hotely, cena je poměrně vyšší, ale nemusíte se dělit s nikým o své soukromí. Cena hotelů ve Stockholmu začíná na 900 Kč/noc. Dobré je si hotel zarezervovat dříve, s blížícím se startem mistrovství bude cena stoupat.

Levné ubytování a hotely ve Stockholmu naleznete ZDE. Ve vyhledávači stačí zadat datum příjezdu a odjezdu. Dále si lze vyfiltrovat z nabídky hotelů a hostelů (na levé straně). Pokud chcete bydlet blízko Globe arény, hledejte hotely blízko městské části Enskede. Nebo hledejte přímo hotely u Globe areny.

MHD ve Stockholmu

Plánek MHD a metra naleznete ZDE v souboru také najdete informace o platbách za jízdenky a zónách. Zastávka u Globe arény se jmenuje příznačně – Globe. Níže naleznete tabulku cen jízdenek MHD ve Stockholmu. Ceny jsou ve švédských korunách. Více informací (v angličtině) ZDE.

Dlouhodobé jízdné Plná cena (SEK) Zvýhodněná cena (SEK)
24 hodin 115 70
72 hodin 230 140
7 dní 300 180
Jízdenky z automatů Plná cena (SEK) Zvýhodněná cena (SEK)
1 zóna 36 20
2 zóny 54 30
3 zóny 72 40

Doprava z letiště Arlanda

Doprava z/na letiště Arlanda Plná cena (SEK) Zvýhodněná cena (SEK)
ABC zónová jízdenka,zahrnuje dodatečný poplatek 125 110
Dodatečný poplatek 75 0*

Doprava do Stockholmu

Nejlevnější je využít služeb nízkonákladových leteckých společností. Např. Wizzair, nebo jiných. Samozřejmě lze využít i zdlouhavější autobusovou dopravu např. se Student Agency (tato společnost bohužel v době psaní článku nenabízela dopravu přímo do Stockholmu,  ale pouze do jiných švédských měst). Pokud jste studenti, nezapomeňte využít výhod – slev pro studenty, např. přes kartu ISIC.

Stravování

Ceny za jídlo ve Švédsku jsou stejně jako v jiných severských státech vyšší. Řešením mohou být fastfoodové řetězce (McDonalds, KFC), které drží stále přiměřené ceny. V jiném případě je výhodnější nakupovat v hyper a supermarketech. Pro představu, např. chléb zde stojí 25 SEK, šunka 6 SEK, minerální voda 10 -15 SEK, pivo v plechu 10 SEK.

Ať už se rozhodnete jet do Stockholmu jako fanoušek, nebo „jen“ na eurovíkend, věřím, že Vám tyto informace pomohly.

no images were found

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz