19.9.2021

Poznáváme Chrudim

Druhé největší město v pardubickém kraji, Chrudim, ležící cca 110 km východně od Prahy jsme si v rychlosti prohlédli cestou na Hoštejn.
Archeologické výzkumy dokládají, že prvním národem, který se v chrudimské oblasti usadil byli Keltové. Poté, zhruba v 7.a 8. století našeho letopočtu přišli Slované.
Mezi nejzajímavější památky v tomto okresním městě patří Arciděkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie na Resslově náměstí a několik významných domů – Mydlářovský dům, Rozvodovský dům, Ceregettiho dům, Kmohovský dům, atd. Většina z nich pochází z konce 16.století. Ten, kdo by se rád dozvěděl více doporučujeme naštívit informační centrum, které je otevřeno od 1.června do 30. září. Přesnou otevírací dobu neleznete zde: http://www.chrudimsky.navstevnik.cz/aktualne/chrudimske-infocentrum-opet-rozsiruje-na-leto-provozni-dobu_id-2940.html
chrudim 7
Ten, kdo má rád cykloturistiku, může využít služeb cyklobusu, který jezdí do Železných hor až do 28.9.2014. Jízdní řád je k dispozici na webových stránkách: http://www.chrudimsky.navstevnik.cz/aktualne/cyklobus-do-zeleznych-hor-2014_id-3010.html
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz