29.9.2021

Pozvánka na cestovatelský festival "Kolem světa"

Víte, kdy mají cestovatelé svátek?

No, přece tehdy, kdy probíhá cestovatelský festival nazvaný vhodně Kolem světa. Kde a kdy se koná? V Brně 8. – 10. listopadu a v Praze 16. -17. listopadu v Kulturním domě a Multikině Ládví. Moc času nezbývá, tak sebou koukněte hodit, ať si ten svátek užijete. Nahlídnete totiž do všech kontinentů, takže o skvělé zážitky z cestování a poznávání tradic, přírody, fauny a lidí budete potom bohatší.

Než půjdete na některou z 50 komentovaných projekcí filmů a fotografií fotografů, cestovatelů a spisovatelů, projděte se přísálím a můžete být bohatší i o skvělé etnické výrobky z mnoha států světa. Podle svého gusta si můžete domů přivést indonéské šperky nebo šátky z Ekvadoru, zajímavé svíčky z Afriky a 100% kávu arabicu z Ugandy, kterou můžete na místě i ochutnat. Pro zvídavé je připravena cestopisná literatura i knižní průvodci a pro návštěvníky s hbitými prsty je připravena možnost, vyrobit si vlastní indonéskou batiku nebo africký šperk a ti, kteří už jsou z ruchu festivalu unaveni, určitě ocení thajskou masáž. Ale všechny možnosti ochutnávek tradičních národních pokrmů neprozradím, abyste měli další kulinářské překvapení.

Hlavním bodem cestovatelského svátku určitě budou komentované projekce. Jistě vás zaujme povídání Jany Wolfové s názvem „Jak se staví škola v Indonésii“ nebo vás může dostat Dalibor Beneš se svým příspěvkem „Když na Pamír, tak na koloběžce“. Ivan Březina vám řekne něco o coca-colonizaci: Jak globální limonáda ovlivňuje cestování. Projekce Václava Šilhy: Antarktida nadchne milovníky roztomilých tučňáků, v projekci Hynka Obořila se vydáte na cestu Z Indie až do Čech na motorce a David Švejnoha vás provede atraktivním tématem: Etiopie – Habešské krásky anebo kolik stojí žena. Překvapením festivalu je i zahraniční host Eskymó Hivshu Robert Peary II, který je potomkem prvního dobyvatele severního pólu, který za doprovodu tradičního inuitského bubnu vyrobeného ze sobích parůžků a kůže tuleně bude vyprávět o životě mezi polárními Inuity.

Nesmím zapomenout ani na Mezinárodní festival outdoorových filmů, který je součástí festivalu Kolem světa. Jistě vás nadchne Seskok z Mount Everestu anebo přitažlivý titul Věřím, že mohu snít. Ale i zde je možnost vybrat si z mnoha dalších filmů.

A teď je na čase zmínit se o pořadatelích této cestovatelské akce. Jsou to: Karel Wolf, cestovatel a fotograf a CK Livingston. Takže za všechny, kteří Kolem světa navštívili nebo teprve navštíví, jen jedno prosté: děkujeme.

Autor článku: Irena Lochmanová

Foto: Soubor Kintari (Zdroj: Soukromý archiv Ireny Lochmanové)

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz