29.9.2021

Pozvánka: Petropavelská pouť v Říčanech u Prahy

Od čtvrtka 26. června do neděle 29.6. se v Říčanech u Prahy bude konat Petropavelská pouť. 
Program si můžete shlédnout na internetu již předem na této webové stránce: http://info.ricany.cz/mesto/petropavelska-pout-v-ricanech
Ten, kdo by se chtěl jen tak projít či si odpočinout v tomto městečku, které se nachází v okrese Praha-východ, doporučujeme navštívit místní park a zříceninu hradu Říčany. Hrad byl postaven ve 13.století komořím krále Přemysla Otakara II., Ondřejem ze Všechrom. Bohužel dnes zůstala z hradu jen 1 stěna a kus věže.
Mezi další pamětihodnosti města patří například kostel sv. Petra a Pavla a Sloup se sochou Panny Marie na Masarykově náměstí.
Jak se do Říčan dostat? Říčany leží na kolejové trati č. 221 z Prahy do Benešova. Cesta vlakem z Prahy Hlavního nádraží trvá cca 26 minut a vlak jezdí 2x do hodiny.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz