19.9.2021

Silvestr v Paříži aneb Bonne Année ! - ubytování, informace

Pokud máte to štěstí, že v Paříži budete slavit Nový rok, město módy a umění vám nabízí spousty způsobů jak oslavit příchod nového kalendářního roku.

Pokud chcete být v centru slávy a získat spoustu skvělých fotografií ze silvestrovské párty, budete se nejspíš chtít vydat na slavné Chaps-Elysses. Pařížské metro je na Silvestr zdarma až do 00:30, i přes očekávanou tlačenici se však jedná v tuto dobu o jeden z nejrychlejších prostředků, jak se dostat z centra města. Párty na Champs-Elysses startuje obykle od 21. Hodiny, kdy se zde začínají srocovat první oslavenci, kteří jsou vyzbrojeni láhví sektu. Jenou z romantických možností jak oslavit Silvestr v Paříži, je Silvestrovská plavba po Seině. Tyto plavby a další lístky na podobné silvestrovské akce v Paříži si můžete zarezervovat ZDE.

V Paříži, stejně jako ve zbytku Francie, Nový rok, nebo Silvestr začíná 1. Ledna a končí 1. Února. Poštovní schránky jsou od 1. Ledna také zaplaveny obrovským množstvím přáníček a malých dráků. Nebuďte také překvapeni, potkáte-li  v průběhu ledna Francouze, který Vám bude přát s úsměvem na tváři nový rok (Bonne Année) a přání mu bez ostychu opětujte. Na Nový rok si lidé mezi sebou rozdávají papillottes, což jsou čokoládové nebo jiné sladkosti, které jsou ve tvaru žabky. Ty jsou k zakoupení ve většině supermarketů a obchodů s potravinami.

Nejoblíbenějším alkoholickým nápojem k oslavě Silvestra v Paříži je samozřejmě šampaňské nebo šumivé víno (radíme neplést si tyto dva termíny, pokud se chcete vyhnout zdlouhavým přednáškám z úst francouzů). Dalšími oblíbenými nápoji jsou Vin chaud (svařené víno), nebo jablečný mošt. Samozřejmě, Paříž, stejně jako jiná velkoměsta jsou bohatá na noční život, tedy noční bary, diskotéky a podniky, kde je dostatečná nabídka i ostatních alkoholických nápojů. V případě, že chcete Nový rok v Paříži slavit v klubu, či restauraci, doporučujeme rezervovat místo k sezení několik měsíců předem.

Petardy a ohňostroje, mohou být na některých místech zcela zakázány místními úřady, chtějí tak předejít hrozbám vážných zranění. I přes to se mějte na pozoru před opilci s petardami v rukou, na ty ale narazíte i v Praze nebo jiných městech. Další hrozbou jsou kapsáři, pro které jsou obrovské davy lidí na jednom místě doslova žně.

Oblíbená místa v Paříži k oslavě Nového roku jsou tradičně Chaps-Elysées, Eiffelovka a Sacre Coeur na Montmartru.

   Sacre Coeur na Montmartru je další favorit mezi místy, kde oslavit příchod nového roku. Pokud chcete výrazně klidnější a méně přeplněné místo k oslavě Silvestru, Monmartr je tím pravým pro Vás. Za předpokladu, že je nebe poměrně jasné, je odtud nádherný výhled na celé panorama Paříže.  Pokud Vás omrzí méně hlučné ulice, nezoufejte, i v okolí Montmartru se najde dostatek klubů, kabaretů a hospůdek pro Vaši novoroční párty.

Levné bytování a hotely v Paříži na Silvestr

Silvestr, stejně jako v jiných částech Evropy patří tradičně k nejdřažším pobytům v hotelích. I přes to, naleznete v naši nabídce více než 2000 hotelů v Paříži, cena za ubytování v hostelu od 30.12. 2013 – 2.1. 2014 byla v době zveřejnění článku cca 3000 Kč/ 2 os./4 dny. Cena třihvězdičkového hotelu od 4560 Kč/2 os./4 dny. Levné hotely a ubytování v Paříži naleznete ZDE. Výběr hotelů lze filtrovat dle Vašich požadavků. Vzhledem k blížícímu se Silvestru však důrazně doporučujeme hotel zarezervovat co nejdříve. Nabídka volných pokojů se krátí a jejich cena se bude postupně zvyšovat.

hotely v paříži

Levné letenky do Paříže

V době zveřejnění článku byly dostupné zpáteční letenky z Prahy od společnosti EasyJet již za 3034 Kč. Termín 30.12. 2013 a 2.1. 2014. Tzn. Váš vysněný Silvestr v Paříži si můžete užít již od cca 4500 Kč !

AKTUALIZACE: Nově jsou k dispozici letenky do Paříže z polské Wroclavi za poměrně dobrou cenu 2594 Kč. Odlet do Paříže 31.12. v 8:50, návrat 2.1. v 18:00 ! Letenky zakoupíte u společnosti Rynainair.com! Hotely v Paříži si zarezervujete v našem hotelovém vyhledávači. Další nabídku letenek do Paříže naleznete v článku „Leteky do Paříže na Silvestra„.

V případě, že Vám nebude vyhovovat termín odletu, nebo ceny ubytování. Obraťte se na náš e-mail info@chcitam.cz, pokusíme se Vám najít jinou alternativu. Pro další TIPy na levné letenky a cestování sledujte náš web, nebo Facebook.

Fotografie zdroj: sxc.hu

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz