21.9.2021

Tip na cyklovýlet: okolí Olomouce

Potřebujete si po Vánocích protáhnout těla? Neváhejte v teplejším počasí vytáhnout kola a vyrazit si na cyklovýlet.  Kam?

Tip 1: Olomouc- Hlušovice- Bohuňovice- Šternberk

Cyklostezka přezdívaná „Hvězda“ vede z Olomouce do Hlušovic podél vlakové tratě. Je to nejbezpečnější cyklostezka, kříží se pouze jednou se silnicí. Vede loukami, takže máte okolí Olomouce jako na dlani. Cyklostezka je hodně využívání z Bohuňovic do Hlušovic i bruslaři. Celková délka tratě je asi 12 km.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Tip 2: Olomouc-Bystrovany- Velká Bystřice- Hlubočky- Hrubá Voda

Tato cyklostezka vede krásným údolím řeky Bystřice. Z Olomouce vyjíždíte a až do Velké Bystřice jedete po břehu této řeky. Jakmile dojedete do Hluboček, které mají i zimní vyžití. Do Hrubé Vody dojedete lesem, občas pojedete mírně do kopce, občas po rovince. Celková délka trasy je asi 18 km.

Tip 3: Olomouc- Horka nad Moravou- Skrbeň

Málo známá cyklostezka vede kolem jezera na Poděbradech. Dále potom podél vlakové tratě a po cestě dál do Skrbeně. Jedete celou dobu přes louky a pole. Celková délka trasy asi 7 km.

Tip 4: Olomouc- Chomoutov- Litovel

Jedna z nejkrásnějších cyklostezek, ale jediná naučná. Vede přes Litovelské Pomoraví. Jedete krásnými lužními lesy. Po cestě se můžete zastavit na Lovecké chatě, ve Sluňákově, Hynkově atd. V létě je tato trasa nejlepší, protože jste celou dobu krásně schovaní v lese, kde není příliš velké vedro. Celková délka trasy je asi 15 km.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

Autor textu a fotografií: Kristýna Kučerová

 

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz