18.10.2021

Tip na jednodenní výlet: Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada se nachází na rozmezí městských částí Prahy 10 a Prahy 15. Je to příjemné místo k procházce a nejen k odpočinku. Lesopark vhodný pro všechny, i pro malé děti.
Pravá pražská koupačka nabízí k půjčení pramice, šlapadla a kajaky. Na sezonu 2014 se dokonce plánuje půjčení i windsurfingů, otevřených plachetnic a lehátek k odpočinku. Ceník je k dispozici přímo na webových stránkách zde: http://www.hostivarskaprehrada.cz/
Vodní nádrž Hostivař má plochu ve tvaru hada a nádrží protéká známý pražský potok Botič. Nádrž se nachází v nadmořské výšce 248 m.n.m. a její maximální hloubka dosahuje 12 metrů. Původně v místě dnešní Hostivařské přehrady se nacházelo Petrovické údolí a nedaleko hráze se od roku 1734 nacházel Mouchův mlýn. Dnes přehrada převážně slouží k rekreaci.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz