18.10.2021

Tip na výlet - Čertovy hlavy aneb výlet za sochami Václava Levého

Více než devět metrů vysoké hlavy čertů sochaře Václava Levého je možné vidět v Želízech. Nalezete zde ale i jiné jeho výtvory, a to devítimetrového hada, který se vyhřívá na skále, nebo dílo s názvem Harfenice.

V okolí je možné navštívit Mordloch, loupežnickou jeskyni, a skalní útvar Sedm chlebů.

Obec Želízy se nachází nedaleko Liběchova, ve Středočeském kraji. Nejlépe je tato lokalita dostupná autem, ale můžete se vydat k těmto lesním zajímavostem i na kole. Není vůbec žádný problém nechat kolo zamčené u místních obyvatel. Doporučujeme takto učinit zvláště při návštěvě čertových hlav a Harfenice. Kolem hada na skále se dá krásně jet na kole příjemnou lesní cestou. Krásu těchto míst můžete posoudit na v níže přiložené galerii.

Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz