19.1.2022

Tip na výlet: Donauinsel - Vídeň

Léto je v plném proudu a mnozí mají rádi aktivní odpočinek. Vídeň je plná krásných památek, které mnozí z nás už navštívili. Ale věděli jste, že Donauinsel je ráj pro milovníky sportu, odpočinku i zábavy?

 

Donauinsel, česky Dunajský ostrov, je 21,1 km dlouhý uměle vybudovaný ostrov na severním okraji Vídně. Vznikl vybudováním umělého Nového Dunaje, který má regulovat množství vody v řece a chránit tak Vídeň před množnými povodněmi.

Pro mnohé Vídeňany je ostrov útěkem z pracovního shonu a vstupem do ráje odpočinku. Využívají zde svůj volný čas jak rodiny s dětmi, teenageři či senioři. Na ostrov přijíždí i mnoho cizinců nejen z České republiky, ale i ze Slovenska nebo Maďarska.

Rekreační ostrov, jak se tomuto místu říká, využívají nejvíce běžci, cyklisti, bruslaři a milovníci vodních sportů. V okolí najdete krásné zelené louky, lesy a také několik desítek kilometrů písečných a oblázkových pláží. Několik rodinných pláží s plovoucími plošinami, nudistické pláže označované jako FKK jsou hojně navštěvované v horkých letních dnech.

Na ostrově najdeme několik půjčoven lodí, jachtařské a surfařské školy, plovárny, půjčovnu vodních lyží atd. Jelikož je ostrov hojně navštěvován, nechybí zde dostatečné množství toalet a pítek, kde si v parných dnech dopustíte ledovou vodu. Ostrov je oblíben pro svá zelená místa, vhodné pro piknik. Nemáte kde grilovat? Pronajměte si místo v grilovací zóně.

Donauinselfest, největší a nejpopulárnější hudební festival ve střední Evropě pro mladé probíhá na ostrově každý rok na konci června. Každý rok se na ostrově sejde okolo 3 milionů lidí, kteří míří na tento festival.

Nebaví vás příroda a jste spíše milovníci města. Promenáda Copa Cagrana, vás nemůže zklamat. Najdete tu několik barů, diskoték, kaváren, restaurací a plno zábavních atrakcí. Jste milovníci adrenalinu? Uprostřed Donauparku najdete Donauturm, nejvyšší věž ve Vídni, ze které se v letních měsících skáče bungee jumping.

Neváhejte vyrazit do Vídně, jen hodinu od hranic, ráj plný relaxace, sportu a zábavy. Doporučuju!

P1080295

soutok Nového Dunaje a Dunaje

P1080293

Národní park Donau-Auen

20150701_164013

centrum Vídně

20150701_162014

občerstvení

20150701_161951

6,5 km od soutoku

Užitečné odkazy:

DONAUINSEL: http://www.donauinsel.at/

DONAUINSELFEST: https://2015.donauinselfest.at/

DONAUPARK: https://www.wien.gv.at/umwelt/parks/pdf/donauparkplan.pdf

COPA CAGRANA: http://www.copacagrana.com/haupt.html

DONAUTURM: http://www.donauturm.at/de/

 

Autor textu a fotografií: Kristýna Kučerová

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz