20.1.2020

Tip na výlet: Obora Hvězda

Nedaleko letohrádku Hvězda se roku 1620 odehrála bitva na Bílé Hoře, a to je místo, kam bychom vás rádi dnes pozvali. Letohrádek Hvězda v oboře na Bílé Hoře, kde se pořádají koncerty vážné hudby a výstavy je přístupný po celý rok, tedy minimálně přilehlá obora. 
Letohrádek půdorysu je ve tvaru šesticípé hvězdy a původně měl sloužit jako lovecký a odpočinkový zámeček. Oboru používala šlechta převážně k lovu a pro svoji zábavu. Dnes je místem, kam se chodí na procházky či za sportem (jízda na kole, běh).
Území dnešní obory bylo nejspíše osídleno už v pravěku. Na počátku 16.století přilehlá pole získává do vlastnictví německý král Ferdinand I. Habsburský. Do té doby lokalita patřila do majetku Břevnovského kláštera a až na pokyn rakouského archivévody Ferdinanda II. Tyroského v letech 1555-1557 dochází k stavbě letohrádku Hvězda.
Skrze oborou vede naučná stezka, která návštěvníky informuje nejen o historii a přírodních podmínkách, ale také o fauně a flóře, která se momentálně v oboře nachází. Využít lze také dětská hřiště. Menší je umístěno nedaleko letohrádku a druhé větší zhruba uprostřed obory.
Doporučujeme navštívit i místní kavárnu, kde vám rádi prodají koláče a limonády domácí výroby.
Doprava: Nejjedodušší způsob dopravy, který  můžete zvolit je přijet přímo k oboře Hvězda tramvají č. 22 a nebo autobusem č.347
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz