19.9.2021

Typ na výlet: Duchov (Dux)

Duchcov, německy Dux, zná většina z nás jen jako místo pobytu italského kněze, spisovatele, intrikána, špiona, diplomata, ale i proutníka Giacoma Casanovy. 
 
Město v teplickém okrese stojí za to navštívit. Zámek Duchcov postavený ve 13. století má otevřen zámecký areál (první a druhé nádvoří, Knížecí zahrada) i mimo sezónu, a to jen ve všedních dnech od 8-16ti hodin. Doporučujeme jen ověřit si otevírací dobu telefonicky ještě před návštěvou zámku. Otevírací doba se může každým dnem malinko lišit. Více informacích o zámku naleznete zde: http://www.zamek-duchcov.cz/
V minulosti se v Duchcově nacházelo více památek než dnes. Kostel sv. Jiří byl v roce 1845 odstraněn, stará radnice vyhořela i s velkou částí města v roce 1709 a kostel sv. Kříže ze 14.století byl v 18.století nahrazen zámecký špitálem s kaplí Nanebevzetí panny Marie, později ve 20.století zbořen.
Dnešní Duchcov má ale i dostatek pěkných míst, které stojí za to navštívit. Sloup Nejsvětější Trojice stojí přímo v zámecké zahradě, která okouzlí nejednoho turistu. Další sloup, a to morový stojí na náměstí Republiky. Nechal ho postavit František Josef Jiří z Valdštejna a sousoší vytvořil v 18.století duchcovský sochař Matyáš Kuhnel.
Muzeum města Duchcova je dobré navštívit za nepříznivého počasí. Zde nalezte otevírací dobu a cenu vstupného: http://muzeum.duchcov.sweb.cz/kontakt.html. Muzeum vniklo v roce 1896. Návštěvníci se mohou v muzeu seznámit s bohatou historií města. Je zde také expozice o již zmíněném lamači srdcí a bývalém knihovníkovi Duchcova G. Casanovi. Ten nalezl v Duchcově i poslední místo odpočinku.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz