29.9.2021

Za pražskou přírodní památkou - Modřanská rokle

Věděli jste, že Praha má přírodní památku? Ne? Tak my vám ji v rychlosti představíme.
Přírodní památka Modřanská rokle se nachází v jižní části našeho hlavního města a je přístupná i městskou hromadnou dopravou, takže vlastníka Opencard její návštěva nestojí vůbec nic. Stačí jen vyhledat vhodné spojení na www.idos.cz.
Modřanskou roklí, která leží v nadmořské výšce 214 až 300 m.n.m, vede nejen naučná stezka, ale i cyklostezka. Místo je vhodné k turistice, ale i k trávení volného času s dětmi. Nalézá se zde několik menších dětských hřišť. Ten, kdo má rád například fotbal a nebo basketbal, ten se tu určitě nudit nebude. Fotbalové a basketbalové hřiště se nachází v západní části rokle.
V severovýchodním cípu se nachází vodní nádrž, kde lze spatřit i známé české ryby jako je například kapr obecný, cejn velký či plotice obecná.
Celková rozloha Modřanské rokle je 124,88 ha. Nalézájí se zde různé druhy stromů – smrk, borovice, modřín, topol a ani dub a javor tu není vzácností. Nejhojnější zastoupení zde ale má trnovník, známý spíše jako akát.
Během roku v rokli hnízdí i několik desítek druhů ptáků. V potoce, který protéká roklí a v jeho okolí je možné shlédnout dnes již ohrožené druhy obojživelníků. Věříme, že se vám návštěva bude líbit.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz