18.10.2021

Zermatt - Mekka horolezců, informace, levné ubytování

Na italské hranici kantonu Valais, na západě Švýcarska leží Zermatt. Vesnice na úpatí Matterhornu s nejfotografovanější horou světa. Zermatt pro návštěvníky symbolizuje celosvětovou image Švýcarska, jako místo s nádhernou vysokohorskou scenérií a úžasnou přírodou poblíž moderní civilizace.

Téměř jedna třetina z hor, které mají více než 4000 metrů, je seskupena kolem oblasti Zermattu. Ta je hojně navštěvována horolezci z celého  světa, od prvního úspěšného výstupu na Matterhorn v roce 1865.

Zermatt byl objeven v polovině 19. století, ve „zlatém věku“ alpinismu, kdy byl Zermatt nazýván Mekkou horolezců. A tak to zůstalo až dodnes, kdy každoročně vystoupá na vrchol Matterhornu  více než 3000 horolezců, což je několikanásobně víc, než počet horolezců, kteří vystoupají na ostatních 37 vrcholů Švýcarska.

Okolí láká ke své návštěvě po celý rok, podnebí je více než příjemné – svítí zde slunce více než 300 dní v roce. Průměrná výška srážek je v okolí Zermattu nižší než kdekoliv ve Švýcarsku. Kromě zážitků z hor láká Zermatt také svým čistým ovzduším, od roku 1947 je totiž v obci povolen provoz pouze elektrických automobilů bez spalovacího motoru.

Ubytování v Zermattu

Jako moderní zimní středisko se Zermatt pyšní vysokým počtem luxusních hotelů a restaurací na světové úrovni, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Levné ubytovní v Zermattu naleznete na našem srovnávači hotelů. Ceny se pohybují již od 900 Kč/2 osoby/noc ! Aktuální nabídku nejlevnějších hotelů a apartmánů v Zermattu naleznete ZDE.

Letní aktivity v Zermattu

Turistika v Zermattu

– více než 400 km značených turistických a naučných stezkách, nabízejí Zermatt, Täsch a Randa širokou škálu možností tras pro milovníky turistiky. Těm, kdo mají v oblibě panoramatické výhledy, doporučujeme navštívit oblasti Täsch a Randa, s nádherným výhledem na Weisshorn a vrcholy Mischabel. Od roku 2009 zde také vyrostlo velké množství značených naučných stezek, na kterých se dozvíte mnoho informací o oblasti. Některé z tras Vás zavedou do nejzajímavějších koutů v okolí Zermattu. 90% území tvoří přírodní rezervace národního a mezinárodního významu. Navštívit můžete také jednu z 15-ti horských chat nebo se vydat na túru po slavné Tour Matterhorn a Tour Monte Rosa.

zermatt hotely

Turistická mapa okolí Zermattu ZDE

Horolezectví v Zermattu

– Destinace Zermatt Täsch Randa má své kořeny v alpském sportu a horolezectví. 65 licencovaných zkušených horských průvodců Vám poskytne všechny informace o hoře Matterhorn.vědí všechno o světě kolem hory Matterhorn, se svými 38 4000 metrových vrcholů. Pro výstup na tuto horu je také nutné zvážit svoji fyzickou připravenost. Za jednu z jednodušších tras na 4000 horu lze považovat výstup na Breithorn. Další možností jsou například ferraty na Riffelhorn nebo na Schweifinen.

Zermatt – horská kola

– Rozpumpujte adrenalin v krvi a zvyšte si tep na jedné z tras pro horská kola v okolí Zermattu. Na výběr je více než 100 km tras s různou obtížností, v průměrné výšce 1000 m. n. m. Mapa tras pro horská kola v Zermattu ZDE a ZDE.

Zimní aktivity v Zermattu

Lyžování a snowboarding v Zermattu – sníh se v Zermattu drží po celý rok. V zimě je k dispozici přes 360 km sjezdovek mezi Itálií a Švýcarskem, v létě lze využít 21 km sjezdovek na ledovci. Aktuální stav sněhu v Zermattu a otevřené sjezdovky naleznete ZDE.

Zimní turistika v Zermattu – Středisko nabízí 70 km upravených tras pro zimní turisticku, 20 km z nich  vede nad obcemi Täsch a Randa. Užijte si klid a pohodu na vysokohorských túrách, daleko od sjezdovek, s nádhernými výhledy. Dbejte na dobrou přípravu před túrou, trasy mají někdy převýšení více než 500 metrů. Aktuální trasy pro zimní turistiku a nordic walking v Zermattu naleznete ZDE.

Fotografie zdroj: sxc.hu

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz