19.9.2021

Dovolená a ubytování na ostrově Krk

Ostrov Krk patří mezi 1185 chorvatských ostrovů. Nachází se v centru Kvarnerského zálivu, to je považováno za jendu z nejatraktivnějších turistických destinací. Jeho mírné středomořské klima, dobrá geografická poloha a rozmanitost přírodních a kulturních krás dala Krku již od středověku název „Zlatý ostrov“. Díky kulturnímu dědictví se Krku přezdívá také kolébka chorvatské kultury, od počátku 20. století mu místní přezdívají „šestý kontinent“.

Ve své nejdelší části má ostrov 38 km, v nejširší 20 km. Pobřeží se táhne do délky cca 190 kilometrů. Sousedními ostrovy jsou Cres, Rab a Goli, které turista může navštívit s jednou z místních cestovních agentur, které nabízí nepřeberné množství výletů.

Doslova všechny cesty vedou na ostrov Krk. Ze země se  na ostrov dostanete přes most Krk, na kterém je nutné zaplatit mýtné cca 30 kun (v ceně je zahrnuta cesta zpět). Po moři se dopravíte na lodích do různých přístavů, které na ostrově jsou. Letecky se lze dopravit na letiště Rijeka, které od Krku není nikterak vzdálené.

Ostrov krk leží jen 30 kilometrů od města Rijeka, což je dopravní, finanční, obchodní, univerzitní a kulturní centrum Kvarneru.

Zajímavostí pro ostrov Krk je číslo sedm, které hrálo v jeho historii velkou roli. Samotný ostrov Krk byl obýván chorvatským lidem od 7. Století, poté byl sedmkrát napaden piráty, 7. Šlechtic z rodu Frankopan byl poslední princ Krku. Dnes má ostrov Krk sedm center.

Ostrov Krk – pláže

Na ostrově se nachází několik pláží, které se mohou pyšnit modrou vlajkou. Modrá vlajka znamená vynikající turistickou propagaci založenou na vysoké kvalitě služeb, čistém moři, pobřeží, pláže, zařízení a vybavení v její blízkosti.

Seznam pláží ostrova Krk s modrou vlajkou:

OMIŠALJ
Pláž „Pesja“NJIVICE
Pláž „Jadran“MALINSKA
Pláž  „Rupa“Město Krk
Pláže:  „Porporela“
„Camping Ježevac“, “Politin”
„Dražica“
„Dunat“ , Kornić
„Jert“, Pinezići
PUNAT
Pláž  „Konobe“
Pláž „Punta Debij“BAŠKA
Pláž „Vela plaža“ŠILO
Pláž  „Pećine, ŠiloGLAVOTOK
Pláž  „Kamping Glavotok“

 

Ubytování na ostrově Krk

Stejně jako v jiných částech Chorvatska zde nalezneme nepřeberné množství stovek až tisíců apartmánů. Hotelů je na ostrově Krk poměrně málo, minimum z nich má větší hodnocení než 4 hvězdy. Ubytování v soukromých domech se rozlišuje na apartmány a pokoje (SOBE). Apartmány mají standardní vybavení, pokoje (Sobe) jsou bez kuchyně, avšak s vlastním sociálním zařízením. Cena ubytování je dána samozřejmě kvalitou vybavení. Apartmány s nejnižší cenou naleznete logicky nejdále od moře. Apartmán blízko moře ovšem neznamená, že jste u pláže do dvou minut. Cesta k plážím (například ve městě Krk) bývá mnohdy trochu zdlouhavější, silnice k pláži nevedou přímo, ale okolo apartmánových domů, které je nutné objet. Velké množství apartmánů má také krásný výhled na moře díky kopcovitému terénu krku. Před objednáním apartmánu je tedy vhodné najít si samotné místo dle adresy a například na google maps zhlédnout opravdovou docházkovou vzdálenost od pláže. Ceny apartmánů se na Krku pohybují od 90€ (5 os./noc) až po 130 € (5 os./noc) v blízkosti moře. Pokud se rozhodnete vypravit se na ostrov „naslepo“ a ubytování si hledat na místě, doporučujeme nejdříve obejít samostatné soukromé apartmány. Hodně z nich má vyvěšenou cedulku „Frei“ pokud mají volno. Ušetříte tak až 30%, které by jinak získala zprostředkující turistická agentura. Těchto agentur se nachází hned několik v každém městě, mají nasmlouvány vždy několik desítek apartmánů a samostatných pokojů, které Vám mohou ihned nabídnout. Naopak nedoporučujeme jezdit do oblasti ve všedním týdnu bez předchozího zajištění ubytování. Turnusy zde totiž jsou od soboty do soboty a majitelé apartmánů, včetně agentur nejsou ochotni jej pronajímat uprostřed týdne. Apartmány, hotely a levné ubytování na Krku naleznete ZDE.

LAST MINUTE dovolená Krk ZDE

 

Ceny v restauracích na ostrově Krk:

Pizza cca 60 kun

Kebab cca 30 kun

Hamburger 23 kun

Pivo (točené) 18 – 25 kun

Fanta, Coca-Cola, Sprite – 15 kun

Minerální voda 0,5l – 15- 20 kun

Ceny v obchodech jsou obdobné jako u nás. V místě se nachází několik supermarketů, kde naleznete vše potřebné.

 

Interaktivní mapa ostrovu Krk ZDE

Foto: sxc.hu

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz