4.8.2021

Tip na dovolenou: Lázeňské město Luhačovice

Není to ideální místo na letní dovolenou, ale proč nebýt výjimečný. Lázně můžou být jak pro seniory, tak i pro rodiny s dětmi nebo pro mladé páry. Já si to vyzkoušela a rozhodně doporučuji! Ideální dovolená na tři až čtyři dny.

Luhačovice jsou čtvrté největší lázeňské město v ČR. Lidé se do Luhačovic jezdí léčit s problémy s dýcháním, trávením či obezitou. Čím jsou Luhačovice významné? Díky svým šesti přírodním minerálním pramenům a tím, kde jsou. Leží v údolí a kolem jsou nádherné zalesněné kopce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedete do Luhačovic poprvé? Dobré je hned při příjezdu navštívit informační centrum (otevírací doba: po- pá 8-18 hod. a so-ne 9-12/ 12,30-17 hod.), kde dostanete mapu Luhačovic a budete se moci podle ní řídit.

První den je ideální si projít město. My začali od zámku, který je na začátku Luhačovic, a šli jsme ke kostelu sv. Rodiny (komentované prohlídky od út- ne), kde vyvěrá pramen sv. Josefa. Dále k pramenu Viola a Ottovka. A ty se už nachází u lázeňské kolonády. Kterou si můžete projít během pár minut. Okolo kolonády najdete lázeňské divadlo, mnoho vil a na lázeňském náměstí i další pramen Vincentka (exkurze každé út v 8:10 hod.) a Nový Jubilejní pramen a mnoho další zajímavostí. Nad lázeňskou kolonádou je příjemný lázeňský park, který doporučuji si projít. Když bychom šli od kolonády dál, tak dojdeme do pražské čtvrti, kde se léčí děti, ale také tam najdete plno lázeňských vil. Je možné vyrazit i na komentovanou prohlídku města (každé út ve 14 hod.) anebo si prohlédnou město vláčkem, který jede z centra Luhačovic až na Luhačovickou přehradu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

Druhý den je možné využít mnoho lázeňských okruhů, od 2 km do 15 km. My jsme si druhý den udělali svůj vlastní okruh. Vyrazili jsme od pramene Viola k Jezírku Lásky, po červené značce. Potom jsme se vrátili asi 500 m zpátky na rozcestí a vydali jsme se po žluté značce nad pražskou čtvrť a pak jsme se rozhodli jít přes louku zpět do Luhačovic. Ale došli jsme do Pozlovic, odkud jsme se vydali zpět do Luhačovic. A protože se nám ještě nechtělo jít do centra, tak jsme se prošli ke sportovnímu areálu „Luhapark“. Kde si můžete zahrát tenis, minigolf, nohejbal, stolní tenis či kuželky. A zpět do Luhačovic se můžete projít nádherou Jurkovičovou alejí, která je pojmenována podle Dušana Jurkoviče. Dušan Jurkovič byl slovenským architektem, který postavil např. Libušín a Maměnku na Pustevnách, ale hlavně je autorem většiny lázeňských budov a kolonády v Luhačovicích.

   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Třetí den jsme se snažili prožít trochu aktivně. Dopoledne jsme si zašli na plovárnu. A odpoledne jsme se rozhodli jít do muzea luhačovického Zálesí. Kde probíhá momentálně (červenec 2014) pět výstavy: Centrum poznávání historie a kulturních tradic v okolí Luhačovic, Expozice Známé i neznámé Luhačovice, Příběhy místa, Hotel na hlavní ulici a Lázeňské menu. Muzeum je otevřeno od út do ne 9-12/13-17 hod., vstupné se pohybuje od 5 do 40 Kč.

Poslední, čtvrtý den jsme vyrazili na Luhačovickou přehradu, kde se dá bruslit a jezdit na kole. U přehrady je i koupaliště Duha, naučný chodník a mnoho restaurací s příjemným posezením.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Luhačovicích probíhá i mnoho kulturních akcí. Jako například kolonádní koncerty, letní divadelní sezona, pouť a mnoho dalšího.  Pokud vás už Luhačovice omrzeli, tak můžete vyrazit do krásného okolí Zlínského kraje. Jako například Uherský Brod, Bojkovice, Slavičín, Vlčnov nebo Vizovice.

Jako každý správný návštěvník si nezapomeňte dovést lázeňské oplatky, které se prodávají na každém rohu.

 

Užitečné odkazy:

UBYTOVÁNÍ: http://www.hotel-luhacovice.cz/

http://www.penzionyluhacovice.cz/

http://www.evicka-luhacovice.cz/

RESTAURACE: http://www.riminicz.eu/

http://tavernalotos.wgz.cz/

http://www.penzionpomnenka.cz/

LUHAČOVICE: http://www.luhacovice.cz/

PROHLÍDKY MĚSTA: http://www.luhacovice.cz/24830-prohlidky-mesta

VÝLETNÍ VLÁČEK: http://www.luhacovice.cz/732a-vyletni-vlacek

LÁZEŇSKÉ OKRUHY: http://www.luhacovice.cz/1336-turistika

LUHAPARK: http://www.luhapark.cz/

DUŠAN JURKOVIČ: http://www.jurkovic.cz/

PLOVÁRNA: http://www.plovarnaluhacovice.cz/

MUZEUM LUHAČOVICKÉHO ZÁLESÍ: http://www.muzeum-zlin.cz/cs/objekty/muzeum-luhacovickeho-zalesi/

PŘEHRADA: http://www.luhacovice.cz/3481-prehrada

Autor textu a fotografií: Kristýna Kučerová

 

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz