19.9.2021

Dovolená v Chorvatsku: Crikevnica, ideální místo k odpočinku

Region Crikvenica je velmi častým cílem turistů nejen z České republiky, kteří chtějí strávit dovolenou v Chorvatsku a není se čemu divit. Crikvenice je tradičním místem cestovního ruchu, který má své kořeny v oblasti již více než jedno století.  Čeká tu na Vás místo ze kterého sálá historie, pohostinnost a samozřejmě nádherné čisté moře s přírodními plážemi a množstvím přírodních parků hodících se na romantické procházky, které patří mezi největší lákadla Crikvenice.

Pláže v Crkvenici

V roce 1888 byla v Crikvenici postavena první veřejná budova se službami pro návštěvníky Crkvenice, což znamenalo počátek rozvoje cestovního ruchu v oblasti. Postupem času se na Crkvenici stále více a více upírala pozornost turistů a rostl zájem trávit dovolenou ve zdejším nádherném prostředí.  Z důvodu zvýšené poptávky po ubytování tak v okolí vyrostly hotely a ubytovací zařízení, které lákají turisty především na kvalitní služby a výbornou regionální kuchyni. Místní jsou si dobře vědomi, že hlavní deviza Crkvenice patří průzračné moře a čisté pláže, za kterými se každoročně vracejí desetitisíce turistů. I proto se zvýšila kvalita služeb a ochrana těchto míst, tak aby nedocházelo k ničení životního prostředí nebo čistoty pláží. Díky tomu má Crkvenice, dle hodnocení návštěvníků, jedny z nejhezčích pláží v celém Chorvatsku.

Dlouhé písečné a oblážkové pláže, velké množství klidných zátok, které ocení především romanticky založení turisté, přírodní pláže, kde nenajdete živáčka nebo sportovní a rekreační centra se spoustou zábavy i pro děti. Taková je charakteristika Crkvenice.

Mezi nejkvalitnější pláže v Crkvenici patří pláže Baluch, Městská pláž, Dramlju (Smrk a Selce. Ty jsou dokonce již několik let označovány modrou vlajkou, což znamená velmi cenné evropské hodnocení čistého moře a pláže.  Hlavní pláž v Crkvenici je dostupná také pro handicapované návštěvníky nebo lidi s problémy pohybového ústrojí. Využít mohou rampu, která velmi usnadňuje vstup do moře.

Blízkosti přístavu Podvorska se od roku 2010 nachází pláž, kterou uvítají zase turisté, kteří cestují i se svým čtyřnohým mazlíčkem. Na pláži jsou tedy povoleni i zvířecí mazlíčci. Majitelé zvířat však musí dodržovat pravidla chování na pláži, které naleznou u vstupu na cedulích.

Co navštívit v Crkvenici

Za návštěvu určitě stojí místní muzeum Crikvenice, ve kterém sídlí hlavní expozice na téma historie oblasti Crkvenice, naleznete zde četné archeologické sbírky z odvětví přírodní a kulturní historie nebo expozici zabývající se rybaření.  Dalším zajímavým místem je Galerie hlavního města Crikvenice, která se specializuje na současné výtvarné umění, zejména pak umělců pocházejících z okolí Crikvenice. Historie na Vás dýchá opravdu z každého kroku i z důvodu, že se jedná o velmi bohaté archeologické naleziště. V těsné blízkosti Crkvenice byly dříve nalezeny četné paleontologické pozůstatky dávno zaniklých zvířat nebo jedna z nejlépe dochovaných keramických dílen, která byla původem z doby osídlení římskými vojsky.

Adrenalin park Crikvenica

Adrenalin park v Crikvenici nabízí jedinečný zážitek a špičkovou zábavu pro všeny, kteří chtějí  prožít dovolenou více aktivněji, než pouhým opalováním se na pláži. Největší oblibě se tradičně těší lanový park s trasami jak pro dospělé, tak i pro děti.  Dále si můžete vyzkoušet souboj Sumo, kdy si navléknete speciální oblek, který z Vás udělá opravdu objemného japonského zápasníka Sumo nebo fotbalový zápas v kleci, který znáte z mnoha reklam na společnost Nike.

Cyklostezky okolo Crikvenice

Místní úřady musely reagovat na vzrůstající oblibu Crkvenice zejména u cykloturistů, kteří nepřijedou pouze za koupáním a čistým mořem. Z tohoto důvodu během pár let vzniklo v okolí Crkvenice několik cyklostezek, ty vedou od pobřeží až do Vinodolského údolí a lesů v jeho okolí, daleko od hlavních silnic. Jsou tak vhodné nejen pro rekreační cyklisty, ale také pro trénink sportovních družstev, které mají tuto oblast hodně v oblibě. Celkem si můžete vybrat ze šesti cyklostezek: Modré stezky, Zelené stezky, „Fialové stezky“, „Stezce z lilií“, „Hnědé stezky“ a „Žluté stezky“.

Pokud si s sebou neberete kola, nevěšte hlavu, můžete si je na místě zapůjčit. V případě zájmu se o bližší informace zajímejte na webu bkc.hr.

Turistické stezky okolo Crikvenice

Kromě cyklostezek vedou samozřejmě okolo Crkvenice také stezky turistické. Ty se táhnou podél pobřeží borovým lesem v blízkosti moře, až do zeleného a voňavého vnitrozemí. Pokud budete mít zájem o túru, můžete si vybrat z celkem sedmi vyznačených turistických tras.

apartmany crkvenica

Ubytování a apartmány v Crikvenici

Pokud se chystáte vycestovat do Chorvatska, konkrétně do Crikvenice, jistě Vás bude zajímat cena ubytování. Během léta se díky turistům několikanásobně zvýši počet obyvatel města. Stejně jako v jiných turistických letoviscích v Chorvatsku, i zde pronajímají místní svá obydlí zájemcům o ubytování. V naprosté většině případů se však nechají zastupovat ubytovacími kancelářemi, kterých je v Crikvenici hned několik. Ve výsledné ceně se tedy promítne i provize kanceláři. Jedním ze způsobů jak ušetřit je hledat volné apartmány na vlastní pěst přímo v místě, což může být v hlavní sezóně celkem problém, vzhledem k tomu, že volných apartmánů je minimum. Další možností je zarezervovat si jeden z hotelových pokojů nebo apartmánů pomocí našeho hotelového srovnávače, který nabízí nejlevnější ubytování v Crikvenici. Pro představu, jeden apartmánový byt pro 4 osoby lze v hlavní sezóně zarezervovat již od 1500 Kč/apartmán/noc.

Nákupy v Crikvenici

Český turista, který přijede do Crkvenice na dovolenou nemusí mít strach, v Chorvatsku, stejně jako u nás je velké množství nadnárodních obchodních řetězců, ve kterých naleznete potraviny za podobné ceny jako u nás. U ovoce si dovolím tvrdit, že chutná ještě o poznání lépe.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz