13.6.2021

Egypt - Hotel Al Nabila Grand Makadi - recenze

Celkové hodnocení

4.42

Kvalita ubytování

Strava

Poměr cena vs. kvalita

Kvalita servisu

Zábava

Pláž

Egypt – Hotel Al Nabila Grand Makadi – recenze Reviewed by on . Rating: 4.5

V Hotelu Al Nabila Grand Makadi jsme  strávili dovolenou v září roku 2011. Jednalo se o krásných a slunečných 11 dní, i přes to, že měl hotel některé své mušky.

Tedy od začátku:

 

 

Let/transfer

Naše dovolená započala odletem z Pražské Ruzyně 4.9. 2011, pět minut po půnoci, let trval zhruba čtyři hodiny s tím, že bylo menší zdržení kvůli silného letového provozu nad Řeckem. Po příletu do Hurgady nás čekal Egypťan s cedulkou naší cestovní kanceláře, kterému jsme zaplatili za vízum, které je levnější na místě než přes cestovní kancelář – platil jsem cca 15 $. Zhruba před pátou hodinou ranní jsme již byli rozdělení do autobusů podle hotelů a připraveni na transfer. Po prvotním ujištění od naší delegátky, že transfer bude trvat půl hodiny, se celá věc protáhla na hodinu a půl – hotel Al Nabila Grand Makadi byl jeden z posledních směrem od Hurgády.

 

 

 

 

Příjezd na hotel

Po docela náročnější cestě jsme se všichni těšili na příjezd do hotelu a na samotné ubytování, ale čekalo nás menší rozčarování. Z důvodu brzkého příjezdu – cca po půl sedmé ráno, nebyly jěště pokoje připraveny, takže jsme byli nuceni čekat na přidělení pokoje. Největší rozčarovaní ale přišlo z informace, že all inclusive pásky dostaneme až na oběd  -následovalo několikahodinové čekání bez snídaně. Přestože čekání se může zdát dlouhé, odměnou za něj byla liduprázdná pláž s nádhernou zátokou, na které jsme si zabrali již brzy ráno slunečník. Někteří čeští turisté se snažili uplatit pomocí bakšiše recepční, ti samozřejmě peníze přijali, ale turisté pásek nedostali. Stejně tak ubytování – mnoho lidí z naší skupiny chtělo pokoj v hlavní budově s výhledem na moře a i přes bakšiš v řádek desítek dolarů dostali bungalov, který byl vzdálen od hlavní budovy několik stovek metrů. My nezaplatili nic. Klíče od pokoje jsme dostali ve dvě hodiny odpoledne od recepčního se slovy:“To je můj dárek pro Vás, teď čekám dárek já.“

 

 

 Pokoje

Z našeho pokoje se vyklubal bungalov – na místo od recepce nás dovezl minibusík, ikdyž jsme byli od hlavní budovy sotva 100 metrů. Po otevření dveří nás mile překvapila velikost pokoje, cca přes 30 metrů čtverečních s velkou, ikdyž velmi zanedbanou koupelnou, ve které byl sprchový kout, vana a záchod. V mnoha recenzích se můžete dočíst, ze koupelna je kámen úrazu, bylo tomu tak i u nás. Nejsme žádné fajnovky, ale vana byla celá špinavá od nějakého tmele, odpad ve sprchovém koutě neodtékal i po pozdějším několikátém čištění, takže očista probíhala v docela nouzových podmínkách. Nicméně, tyto nehezké dojmy nám v rovnal nádherný výhled na moře přímo z postele. Součástí bungalovu byla i menší zahrádka/terasa, na kterou se dalo posadit, ale byla vždy tak vyhřátá, že pobyt na ní byl velmi úmorný. Klimatizace na pokoji fungovala bez problémů, stejně tak jsme uvítali možnost použít trezor na pokoji. Jak jsem již napsal, před bungalovem byla menší zahrádka, což znamenalo docela časté návštěvy různého hmyzu a plazů, zejména ještěrek, které jsou pro Egypt typické. Postele byly velké a pohodlné,  v TV byly zejména německé a ruské programy asi z důvodu hlavní klientely hotelu. Pokud člověka již omrzelo sluníčko, mohl si zatáhnout závěsy, které způsobily v pokoji totální tmu. Náš bungalov byl spojen ještě s jedním, takže vznikl takový „dvojbungalov“ oddělený dveřmi, což může být výhoda pro větší rodinku, která se může nerušeně navštěvovat. Úklid měl probíhat nejspíše denně, první dva dny nás každé ráno navštívil uklízeč, třetí den mě poprosil o rozměnění 20-ti dolarů a už se neukázal – spíše úsměvná historka :-).

 

 

Pláž

První věcí kterou hotel Al Nabila Grand Makadi na fotografiích cestovních kanceláří zaujme je zcela jistě pláž. Ta je situována ve vzdálenosti několik stovek metrů od hlavní budovy po cestě – na místo Vás odveze busík, který si přivoláte pomocí telefonu na pokoj. Nebo se můžete vydat na pláž po několika desítkách schodech. Při vysokých tepelotách, které v Egyptě v létě panují si ale člověk dává velký pozor, kolikrát chce šlapat schody nahoru. Například pro zapomenuté věci na pokoji. Pláž se nachází v klidné zátoce bez vln. Vstup do vody je pozvolný a zhruba po deseti metrech ve vodě můžete narazit na pozůstatky korálů. Šnorchlování je jednou z hlavních aktivit zdejších turistů. Nejvhodnější doba na šnorchlování je ráno, před snídaní ,kdy na pláži není skoro noha. Během odpoledne je v moři méně ryb a voda je více kalná. Ikdyž, termín kalná voda není zcela jistě na místě. Po celou dobu našeho pobytu nebyla ve vodě ani jedna řasa, odpadky nebo jiné nečistoty, moře bylo krásně průzračné. Již pár desítek centimetrů od břehu se proháněla hejna různě barevných ryb. Po 10-ti metrech od břehu se nachází sráz a začátek korálů – větší hloubka. Při vstupu na pláž si můžete zapůjčit ručník, za ten dáte pouze pokojovou kartičku. Ovšem pokud ručník ztratíte, musíte ho zaplatit. Ručník je možno měnit několikrát denně, v budkách s ručníky pracují většinou mladí a ochotní lidé, kteří jsou velmi komunikativní. Pokud se s nimi dáte více do řeči, půjčí Vám např. i nafukovací lehátka. Jít na pláž po snídani se moc nevyplácí, většina lehátek je již zabraných – jsou na nich hozené ručníky. Tento zvyk se snaží mnohdy eliminovat pracovníci hotelu, ale ne moc úspěšně. Doporučujeme tedy dělat co ostatní – před snídaní přehodit ručníky přes lehátka.

Během dne lze dělat na pláži spoustu aktivit. Od rána až do podvečera probíhají animátorské programy – tancování, aerobik, beach volejbal, plážový fotbal a další, na které Vás zvou v průběhu dne samotní animátoři. Na pláži můžete vyzkoušet za poplatek windsurfing, vítr zde není moc prudký – vhodné pro začátečníky. Nedaleko pláže se nachází také potápěčská škola.

Strava na pláži – v rámci all inclusive si můžete dopřát stravu i pití na pláži, kde je umístěná plážová restaurace. Výběr jídel na oběd je o mnoho menší, než v hlavní jídelně, ale rozhodně ne zanedbatelný. Většinou se jedná o mleté maso, různou vařenou zeleninu, ryby a egyptské pokrmy. Na pití si můžete dát pivo, vodu nebo ochucené „značkové“ limonády – Mirindu, Pepsi, 7up. Občas i k lehátku zavítá ze vzdálené restaurace barman s nabídkou míchaných nápojů.

 

Strava

Snídaně – velmi pestrá, naleznete snad vše na co je běžný evropský turista zvyklý: sladké pečivo, slané pečivo, salámy, šunky, vajíčka, párky, ovoce, zelenina, jogurty, müsli, velký výběr sýrů, atd. Čerstvý džus za poplatek, ale to se dá překousnout.

Obědy – každý den většinou to stejné: různě upravované mleté maso, beef, kuřecí maso, těstoviny, omáčky, vařená zelenina a spousty sladkých dezertů. Ikdyž se nabídka jídel moc neměnila, vždy se dalo „namíchat“ něco nového ze stávající nabídky. Obědvat, stejně i večeřet se dá i na venkovní terase.

Večeře – podobné jako obědy, ale mnohdy s větším výběrem mas. Minimálně dvakrát během pobytu se venku grilovalo maso a byly na výběr různé mořské potvory. Při večeři se snažili občas kuchaři ukázat své umění a vykrajovali do melounů různé ornamenty.

Snacky – kdo měl chuť mohl si zajít do hlavní budovy na snack. Podávaly se hamburgery – z velmi kořeněného mletého masa, grilované párečky a grilované francouzské brambory. K dostání byla i zmrzlina z vaniček – podobné jako Algida.

Pití – na výběr byly nealko, alko nápoje a míchané nápoje. Z nealka například Mirinda, 7up, Pepsi a neperlivá balená voda. Z alka, různé alkoholické nápoje místní výroby, které se však moc pít nedaly, pivo, víno a další. V průběhu dne se můžete osvěžit i míchaným nápojem u bazénu nebo v baru v hlavní budově. Na výběr je několik nápojů. Kvalitou sice nedosahují „evropských“ standartů, ale pít se rozhodně dají.

 

Výlety

K dovolené patří i fakultativní výlety. Na první informační schůzce nám delegátka nabídla několik těchto výletů, my jsme vybrali výlet na čtyřkolkách po poušti.

Jednalo se o celodenní výlet, na který každý z nás dostal po předchozím nahlášení balíček stravy na celý den. U hlavní hotelové budovy jsme nastoupili do terénního automobilu, který nás odvezl do pouště. Zastavili jsme na místě, kde bylo možné sledovat optický klam – fatu morganu. Poté jsme navštívili beduínskou vesnici, kde jsme dostali občerstvení, čaj, celou jsme ji prošli i s jejich mini zoologickou zahradou čítající dvě 150-ti leté želvy, pár pštrosů a dalších zvířat. V ceně jsme měli pětiminutovou projížďku v buggynách, projížďku na velbloudech, tématický večer – večeře v beduínské vesnici, kulturní představení, ale hlavně hodinu trvající projížďku na čtyřkolkách v poušti.

V nabídce delegátky jěště byla návštěva pyramid, Káhiry, projížďka v ponorce, výlet za šnorchlováním, návštěva ostrova a další výlety na lodích. To stejné nabízí i prodejci na pláži, ovšem za menší ceny. My jsme narazili na jednoho, který uměl plynule česky. Ten se nám nabídl zdarma jako průvodce po Hurgádě. Za dopravu do Hurgády jsme zaplatili ccca 15$. Delegátka všechny důrazně odrazovala od nákupu výletu od těchto prodejců, protože cestovní pojištění v ceně zájezdu se prý stahuje jen na výlety zakoupené od jejich cestovní kanceláře. Nicméně pokud máte vlastní cestovní pojištění, neměl by to být problém.

Samotná Hurgáda nás vcelku zklamala, přelidněné, hlučné město. Hlavní rušná ulice je plná obchůdků s cetkami, v některých jsou dané pevné ceny, které potěší turisty, kteří nemají rádi smlouvání. Pokud si vyberete hotelové taxi do Hurgády, odvezou Vás nejdříve do postraní uličky k malému obchodu, kde proběhne instruktáž co dělat v případě problémů. Při instruktáži se z prodejců stanou Vaši nejlepší kamarádi, kteří nabídnou 15% slevu na vše zboží. No neberte to. Samozřejmě, na všem jsou domluvení s taxikářem hotelu, který jim vozí klientelu, aby vydělávali. V ostatních obchůdcích nakoupíte zcela jistě levněji. Pro představu, shishu jsme zde koupili za cca 400 Kč i s velkým kartonem tabáků a přepravní tašky. Před odletem ale odejměte kovové části a dejte si je do kufru, jinak Vás do letadla nepustí. Stejně tak si dejte pozor na sbírání mušlí nebo korálů, které se nesmí z Egypta vyvézt.

Kapitolou sama pro sebe je faraonova pomsta, nás sice nepotkala, ale investice  3€ do zakoupení egyptských léčiv této nepříjemné věci se mnoha lidem vyplatí.

 

Dovolená v Egyptě byla nádherná, pro milovníky klidu, šnorchlování, čistého moře a tepla je Hotel Al Nabila Grand Makadi jistě tím pravým.

 

 

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz