22.1.2022

Eurovíkend v Eindhovenu - "městu světla"

Vzhledem k přímému spojení mezi Českou republikou a Eindhovenu jsme se rozhodli pro Vás připravit pár informací o eurovíkendu v  tomto historickém holandském městě.

Eindhoven získalo městská práva v roce 1232. Velkou událostí pro město bylo založení továrny na lampy firmou Philips, což vedlo k přílivu nových pracovníku a zároveň obyvatel města. Díky této skutečnosti se Eindhovenu občas přezdívá „Město světla“. V roce 1920 se Eindhoven spojil s okolními pěti obcemi, které jsou nyní jeho městskými oblastmi (Gestel, Stratum, Strijp, Tongelre a Woensel.)

Ve městě žije cca 210 000 obyvatel, je tedy pátým největším v Holandsku. Celý region Eindhoven má přes 725 000 obyvatel. Ve městě sídlí Technická univerzita a Akademie designu Eindhoven. Eindhoven je také město sportu, sídlí tu fotbalový velkoklub PSV Eindhoven, dále je v oblasti také velmi populární plavání. Jsou zde vynikající sportovní zařízení, včetně bazénů, hokejové kluziště, snowboardové centrum, lezecká stěna a velké golfové hřiště.

Památky a místa v Eindhovenu, která byste měli navštívit

Philips stadion PSV Eindhoven

Tento stadion je domovem výše zmíněného klubu PSV Eindhoven. Leží na přesně stejném místě, jako původní stadion z roku 1913 a je nepřehlédnutelným prvkem města. Kromě fotbalových zápasů se zde odehrává také nespočet kulturních akcí. Kapacita stadionu je 35 000 lidí. Stadion je přístupný v průběhu celého týdne, kdy je možné jej navštívit společně s průvodcem a podívat se tak do zákulisí velkoklubu, kterým PSV zcela jistě je.

DAF muzeum automobilové techniky v Eindhovenu

Muzeum společnosti DAF mapuje historii firmy od roku 1928 až do současnosti. Celá expozice má prezentovat vynalézavost a technický vývoj společnosti DAF, což by mělo zaujmout i laickou veřejnost. Muzeum je rozděleno do několika podlaží. V přízemí lze vidět holandskou náves z 30. Let s obchůdky, kavárnou a typickou garáží pro toto období. Dále na návštěvníky čekají vozy seřazené dle časové osy, které poukazují na jejich postupný vývoj. Vedle se nachází expozice motorů, které zase představují technologický vývoj motorů v průběhu let. Vyšší patra jsou věnována cenným exponátům prototypů vozů, které se nevešly do výroby. Návštěva muzea tedy rozhodně stojí za to.

Virtuální prohlídku muzea si můžete užít i z křesla svého pokoje. http://www.dafmuseum.nl/NL/DAF-Museum/Pages/Een-virtuele-tour.aspx

Otevírací doba: Úterý – neděle 10:00 – 17:00

Vstupné: Dospělí 8€, studenti + důchodci + skupiny 6€, děti 5-15 let 3€, děti do 5 let ZDARMA.

Stratumseid – holandská Stodolní ulice

Když se řekne v Holandsku název Stratumseid, vybaví se lidem to stejné co Čechům, když se řekne „ulice Stodolní“. Jedná se o ulici s nejvyšším počtem barů. Čeká Vás více než 40 barů, klubů a restaurací, které zavírají až nad ránem. Mezi nejznámější bary v Eindhovenu patří bar „De Gaper“

(nachází se v části Wilhelminaplein), který nabízí až 200 druhů whiskey !

Zoo „Best Zoo“ kousek od Eindhovenu

Někteří z Vás chtějí cestovat i s dětmi, snažil jsem se tedy najít alternativu k výletu i pro ně. Bohužel, ZOOlogická zahrada přímo v Eindhovenu není. Nachází se několik kilometrů od něj. V případě, že si v Eindhovenu pronajmete automobil, dostanete se do této Zoo po dálnici A2, po výjezdu 27 na St. Oedenrode se poté vydáte dle ukazatelů.

Zoo chová více než 80 druhů zvířat, od opiček až po dravé pumy.

Adresa Zoo do navigace: BestZoo, Broekdijk 15, 5681 PG BEST

Vstupné pro děti do 2 let zdarma. Dospělí zaplatí 11€, děti do 11 let 9,5€ a senioři 11€.

Nákupní možnosti v Eindhovenu

Stejně jako v jiných městech, i zde najdete velká obchodní centra s desítkami obchodů. Jedním z nich je Piazza Center v centru města Eindhoven. Rozdílná je hlavně otevírací doba tohoto obchodního střediska, obchody jsou otevřeny maximálně do 18:00, kromě pátku, kdy je otevřeno do 21:00. Web obchodního centra i seznam prodejen naleznete zde: http://www.piazzacenter.com/

Největším obchodním centrem v Eindhovenu je Galerie Heuvel s více než 50 obchody, otevírací dobu má stejnou jako Piazza Center. Web galerie zde: http://www.heuvelgalerie.nl/

Letiště Eindhoven

Je vzdáleno cca 15 minut jízdy od centra města pomocí MHD. Web MHD naleznete zde: http://9292.nl/en#

Vzhledem k nízkým cenám letenek do Eindhovenu (u Wizzairu zpáteční i méně než 700 Kč) pro Vás toto město může být pouze přestupní stanicí. Například Amsterdam je od Eindhovenu vzdálen pouze hodinu a půl cesty. Pokud budete mít zájem, můžete využít přímé autobusové spojení z letiště Eindhoven do Amsterdamu. Více informací naleznete zde: http://www.airexpressbus.com/

Zpáteční autobusová jízdenka z Eindhovenu do Amsterdamu, kterou jsem objednával na zkoušku, stála cca 35€.

Z letiště můžete snadno letět do velkého množství evropských destinací, jako jsou například Barcelona, Madrid, Dublin, Istanbul, Londýn, Paříž, Marseille, Milán, Řím nebo nově Brněnské letiště. Letenky do Eindhovenu jsou poměrně levné, pokud je cestovatel pohotový, lze je zakoupit u společnosti Wizzair již od 700 Kč.

eindhoven hotely

Levné hotely a ubytování v Eindhovenu

V naší nabídce levného ubytování v Eindhovenu si můžete vybrat ze zhruba 44 hotelů a hostelů. Nejlevnější hostel stojí kolem 800 Kč/noc/2 osoby. Za ubytování v hotelu je třeba připlatit, noc v hotelu vyjde na cca 1200 Kč/2 osoby/noc. Některé z hotelů nabízí v ceně i snídani. Nabídku hotelů si samozřejmě můžete filtrovat podle Vašich kritérií, např. vzdálenost od památek, centra, či jiných důležitých institucí. Nabídku nejlevnějších hotelů v Eindhovenu naleznete ZDE.

TIP: V době psaní tohoto článku (4.9.2013) byla nejlevnější nabídka letenek do Eindhovenu od společnosti Wizzair. Odlet 6.11. 2013 z Brna s návratem 10.11. 2013 do Brna. Cena letenek 1489 Kč. Hostel se samostatným sociálním zařízením v termínu od 6. do 10. 11. 2013, pro dvě osoby 4527 Kč. Suma sumárum, eurovíkend v Eindhovenu na 4 dny (3 noci) pro jednu osobu již od cca 3700 Kč! Ubytování k tomuto datu ZDE.

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz