19.9.2021

Hořice, město sladkých trubiček a sochařství

Hořice jsou městem v Podkrkonoší. Leží přibližně 20 km SZ od Hradce Králové. Nejznámější výrobek z Hořic jsou nejspíše hořické trubičky.

Další věcí, kterou jsou Hořice známé je sochařství. Je tam dokonce střední škola pro budoucí sochaře.

Můžete tam najít dva parky plné soch. V jednom, park U svatého Josefa, najdete sochy čerstvých absolventů. Tyto sochy jsou nejdříve vystavovány na Nábřeží sochařů v Hradci Králové a po roce se odeberou na odpočinek sem do parku. To je jen jedna část sochařské výstavy pod širým nebem. Pokud pokračujeme dále dojdeme do lomu, kde sochají v létě sochy čerství absolventi.

Druhý park se jmenuje U svatého Gotharda. Zde jsou i sochy, které jsou staršího data. Přesto je stojí za to vidět. Hlavní dominantou parku je obelisk s železnou okruží nahoře na níž jsou přidělány 4 lvíčci.

Kousek od tohoto parku je hřbitov. Zde jde najít taky zajímavá sochařská díla. Několik z nich vysochal rodák z Nové Paky Stanislav Sucharda.

Autor textu a fotografií: Zuzana Hendrychová

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz