4.8.2021

Jáchymov - první radonové lázně na světě

Léčebné lázně Jáchymov se nachází nedaleko německých hranic. V minulosti se zde těžilo stříbro, ale též uran. Důkazem toho jsou bývalé uranové doly, při kterých v době komunismu byly zřizovány pracovní tábory.
Dnes je situace v regionu daleko příjemnější. V dolní části lázní se nachází hotely s klientelou z celého světa. Důkazem toho jsou letáčky v ruštině, němčině, francouzštině, angličtině, ale i arabštině.
Za zmínku určitě stojí i procházky v místních lesích. Některé turistické cíle lze zvládnout chůzí, některé i na kole. Jejich náročnost může být nízká, ale i náročná. Pár tipů naleznete například na webu laznejachymov.cz
Mezi významné návštěvníky lázní patřila snad největší dáma světa polského původu, Marie Curie-Sklodowská, která za své pracovní výkony dokonce dvakrát obdržela Nobelovu cenu. Dalšími návštěvníky byl například Josef II., Tomáš Garrigue Masaryk, Martin Luther a německý spisovatel dobrodružných románů Karel May.
Zajímavostí je, že v Jáchymově se nachází nejkratší železniční tunel v České Republice. Dnes je součástí cyklostezky Ostrov. Je zde také k vidění nejstarší vodní mlýn, tedy jeho pozůstatky. Pokud byste tuto zajímavost hledali na internetu, hledejte ji pod názvem Petrův mlýn. Myslím, že poslouží velice dobře tato webová stránka: http://vodnimlyny.cz/mlyny/mlyn/2155-petruv-mlyn-petermuhl
Přejeme příjemnou návštěvu i dalších míst v okolí. Za zmínku určitě stojí zmínit první radiový důl na světě – důl Svornost a nebo první lékárnu na území ČR a ve střední Evropě, která prokazatelně fungovala již v roce 1520. Ten, kdo dává předost relaxaci a léčení, tomu doporučujeme radonovu kúru.
Autor textu a fotografií: Katka H.

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz