22.1.2022

Janov v Itálii - památky, informace, ubytování, průvodce

Janov – město umění, přístavů a metropole s výhledem na moře. Janov postupně vyrostl kolem přístavu, díky kterému byl vždy cílem obchodních lodí a následné obchodní směny. Svoji tvář důležitého přístavního uzlu si zanechalo i v dnešní moderní době. Z Janovského přístavu vyplouvají každým dnem luxusní výletní lodě, které vyplouvají buď na plavby po středozemí nebo napříč atlantikem, až k břehům Ameriky.

Památky a muzea v Janově, která musíte navštívit

Námořní muzeum (Muma Galata) v Janově

Největší námořní muzeum vyniká mezi italskými námořními muzei zejména kvalitou a inovací svých expozic, dozvíte se zde mnoho informací o životě námořníků, cestujících a přistěhovalců, kteří využívali lodě k přepravě. Trasa muzeum postupuje přes dvacet tři velké místnosti, které jsou ve čtyřech patrech, plus vyhlídkovou terasu Mirador. Celá expozice je rozdělena chronologicky, v přízemí je expozice věnována lodím poháněných vesly, pokračuje v prvním a druhém patře příběhem plachetnic a revolučních geografických průzkumů. Třetí patro je věnováno transatlantickým plavbám a migrací lidí (zejména Italů) mezi Evropou a Amerikou. Přibližuje tedy život italských přistěhovalců v Americe.

 

Mořské akvárium v Janově

Velký zážitek na Vás čeká v největším mořském parku na evropském kontinentu. Akvárium bylo otevřeno v roce 1992 na počest 500 let výročí od objevení Nového světa Kryštofem Colmubusem. Naleznete jej na místě starého mola Ponte Spinola. Každým rokem navštíví těchto celkem 600 m2 výstavní plochy na jeden milion návštěvníků. Ti mohou obdivovat všechny druhy mořských druhů – od delfínů, žraloků, želv až po tučňáky, kteří žijí v přesné napodobenině jejich přirozeného mořského prostředí.

Prohlídka akvária trvá cca 2 hodiny a 30 minut. Poblíž nádrží se nachází také audiovizuální technika, na které návštěvníci mohou pozorovat záběry konkrétních druhů živočichů v jejich přirozeném mořském prostředí. Přesný ceník naleznete ZDE

 

Památky UNESCO v Janově

Nádherně zdobené a velmi originální soukromé rezidence patřily městským šlechtickým rodům. Jejich výstavba se datuje od 16. století.
Dne 13. července 2006 byla tato část Janova (Le Strade Nuove a systém z Palazzi dei Rolli) zařazena do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.  Tato historicky cenná městská část se skládá z několika ulic, tzv. „Strade Nuove“ (nové ulice), Via Garibaldi a Via Balbi.  Své domy si zde  (na okraji tehdejšího centra města ) v 16. a 17. století nechali postavit nejmocnější a nejbohatší šlechtické rody. Vznikla tak obdivuhodná síť historických paláců, které tvoří unikátní architektonický celek. jejich konkrétní hodnoty.

 

Hotely a ubytování v Janově

V Janově se nachází více než hotelů a hostelů. Mezi nejlevnější varianty samozřejmě patří hostely. Ty jsou význačné zejména svojí nižší úrovní ubytování, pokoj můžete sdílet s několika dalšími cizími návštěvníky. Pokud do Janova dorazíte automobilem, vybírejte si hotel také podle toho, zda-li je u něj místo k parkování. Hotely nacházející se poblíž přístavu a historického centra městat totiž trpí velmi nízkým počtem parkovacích míst. Ubytovní a hotely v Janově naleznete ZDE. V možnostech si lze nastavit různé filtrování (např. vzdálenost od centra, či památek) podle kterého naleznete Váš hotel.

Janov hotely

Další užitečné informace

Automatická stroje (směnárny) na výměnu peněz jsou umístěny na letišti a na většině významných bank.

Kreditní karty jsou všeobecně přijímány v obchodech a restauracích.

Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku do 1.00/1.30 hod. s flexibilní otevírací hodiny odpoledne.

Zavírací dny – V pondělí, je většina muzeí, některé atrakce ve starém přístavu a většina restaurací uzavřeny. Obchody a obchodní domy jsou uzavřeny pouze v pondělí ráno. Obchody s potravinami jsou uzavřeny ve středu odpoledne, s výjimkou supermarketů.

Nakupování v otevírací doba Via Venti SettembreShops ‚ (obchodní centrum) za vírá mezi 13:00 a 15:00, nicméně v centru města má většina obchodů otevřeno po celý den.

Pošta –  „Genova Centro“ (Pošta v centru), na ulici Via Dante 4B / r, je otevřena každý den od 08:00 do 18:30, v sobotu od 08:00 do 13:30 a v neděli má zavřeno.

Kapesního průvodce města Janov v anglickém jazyce si lze stáhnout zde: http://guida.nonninz.com/guida_en.pdf

Foto zdroj: sxc.hu, autor článku

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz