4.8.2021

Jarní dovolená v Alpách

Padá sníh, brzy začnou jarní prázdniny, tak je načase popřemýšlet, kam vyrazit na hory za zimními radovánkami. Kromě vyhlášených alpských zimních horských středisek, kde se konají i světové závody, se nabízejí méně známé kouty, které mohou mít svůj půvab pro spousty českých lyžařů a návštěvníků díky nižším cenám, krásné přírodě, menšímu počtu návštěvníků. Všude se najde vhodné ubytování jak v hotelech, penzionech, tak i v soukromí.

Tajné tipy v Salzbursku

Vedle známých horských městeček u Dachsteinského ledovce, kterými jsou Gosau nebo Russbach, se nacházejí menší vesnice, kde se kromě lyžování mohou návštěvníci těšit na domácí kulinářské speciality, v Abtenau mají v penzionu třeba pálenici a vyrábějí pro své hosty ovocné pálenky a mošty. Nebo Saalbach-Hinterglemm-Leogang ve vedlejším údolí Glemmtal s 200 kilometry sjezdovek i běžkařskými tratěmi kolem celého údolí, které se dá objet, nabízí spoustu příležitostí jak se vydovádět na sněhu.

Abtenau

Romantická Paganella

Nedaleko Trenta v západních Dolomitech se nachází rychle se rozvíjející se horské středisko Paganella, oblíbené hlavně rodinami s dětmi. Na svahy jezdí stále novější lanovky, pro děti vznikají pojízdné koberce, nedávno vznikl v Paganelle nový snowpark. Sjezdovky jsou hodně dlouhé a nabízejí úžasné výhledy na jezero Lago di Garda, na hřebeny Monto Bondone a Brenta, také do údolí, kudy protéká řeka Adiže. V nedalekém Andalu je možné relaxovat v novém aquaparku.

Paganella (2)

Ráj lyžařů Paradiski

Francouzské Alpy nabízejí největší lyžařský areál, kde je možné využít jeden skipas. Jedná se o tři lyžařské areály Les Arcs, Peisey-Vallandry a La Plagne. Větší část této lyžařské oblasti leží ve výšce na 2000 m. n. m. Pro rodiny s dětmi je výhodné si pronajmout apartmán v Peisey-Vallandry, srdci Paradiski. Vyznavači free-ride ocení horskou chatu v La Plagne. Pestrý areál Les Arcs nabízí mnoho služeb, sauny, bazény a podobně.

Foto: Radka Uhrová

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz