16.1.2022

Knížectví ležící tisíce metrů nad mořem, to je Andorra

Ať chcete nebo ne oficiální název tohoto horského státečku je Andorrské knížectví. Málokdo z nás měl kdy šanci tento malý státeček navštívit při cestě do Francie nebo Španělska, a proto jsme se rozhodli, že vám poskytneme pár informací o jeho součastné situaci v Evropě a možná vás nalákáme na jeho návštěvu.

Knížectví Andorra je opravdový trpaslík v porovnáni s jinými evropskými státy (Španělsko, Německo, Velká Británie, atd). Zaujímá rozlohu pouhých 468 km2 a tím se spolu s dalšími státy jako je Vatikán, San Marino a například Lucemburk řadí k nejmenším státům Evropy, ne-li světa.

Přinášíme pár informací, které se vám mohou hodit při návštěvě tohoto horského státečku. Úředním jazykem je katalánština, ale domluvíte se zde  například i francouzsky a španělsky. Některé zdroje dokonce uvádí, že i portugalsky. Místní měnou je Euro, takže není potřeba přemýšlet nad tím kde a jak výhodně směnit peníze. Samožejmě hojně jsou přijímány platební karty. Jak by ne. Andorra je nákupním rájem, ba dokonce daňovým rájem Evropy. Hlavním zdrojem příjmů je cestovní ruch a co víc? Neplatí se tu žádné přímé daně, pouze 4% daň z přidané hodnoty.

Věděli jste například, že Andorra není oficilálním členem EU, ale je členem OSN a Rady Evropy?

Pokud se rozhodnete strávit několik dní přímo v hlavním městě s názvem Andorra la Vella a nebo v jednom ze sedmi takzvaných farností určitě nebudete litovat. Mnoho cestovatelů vám potvrdí, že Pyreneje jsou po italských Dolomitech nejhezčí hory v Evropě.

Doporučujeme zavítat i do místního turistického střediska. Jsou zde snad nejmilejší zaměstnanci světa, kteří rádi poskytnou nezbytné informace pro vaší další návštěvu.

Pokud byste chtěli navštívit Andorru v létě nebo v zimně, určitě se nebudete nudit. Lanovky jsou v provozu jak v letní tak v zimní sezóně a přírodu stojí za to vidět. Ubytování lze samozřejmě sehnat po příjezdu do Andorry, ale my radíme sjednat si ubytování předem například po internetu. Jukněte do našeho hotelového srovnávače.

Ubytování v Andoře

Andorra je pro turisty dostupná zejména co se cen ubytování týče. V našem vyhledávači ubytování v Andoře jsme nalezli ceny již od 250 Kč/osoba/noc v hostelu nebo 300 Kč/osoba/noc v 3* hotelu. Výsledky svého vyhledávání můžete filtrovat dle Vašich kritérií. U každého ubytování také naleznete hodnocení hotelu od ostatních klientů.

 

Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz