19.9.2021

Maroko - levné letenky do Marrakéše od 1536 Kč

Nádherné město Marrakéš leží v jihozápadní části Maroka, poblíže pohoří Vysokého Atlasu, který se týčí až do výše 4000 m.n.m. Na prvním místě Vás určitě upoutá architektura města s typickými fasádami domů, které zaujaly nejednoho Evropana. Marrakéš byl odjakživa centrem obchodu, proudily sem obchodní karavany se solí, cukrem, ale i zlatem. Tuto skutečnost Vám potvrdí také staré Súky (tržiště), jejichž historie je dlouhá po několik stovek let. Na tržištích zakoupíte opravdu všechno, od obojživelníků, přes ovoce, zeleninu, až po stříbro. Pokud budete chtít nasát pravou amosféru marockého života, navštivte náměstí Džemaa al-Fna, které je zobrazenné na úvodní fotografii k článku. Toto náměstí je jedno z největších v Maroku, po jeho ploše jsou rozprostřeny desítky až stovky malých obchůdků, doplněné o pouliční vystoupení akrobatů, kejkířů a hudebníků.

Letenky do Marrakéše

Odlet z polského Krakova do Marrakéše

Varianta za 1536

Odlet z Krakova – 8. prosince 2013

Odlet z Marrakéše – 12. prosince 2013

Nejdříve zakupte letenky na trase Krakov – Brusel – Marrakéš (v Bruselu cca 2h 55 min. na přestup). Pro zpáteční cestu platí trasa Marrakéše – Milán – Krakov (čas na přestup v Miláně cca 8 hodin a 30 minut – stihnete tedy navštívit i Milán). Letenky pro cestu tam i zpět zakoupíte na webu letecké společnosti Ryanair.com.

Varianta za 1774

Odlet z Krakova – 8. prosince 2013

Odlet z Marrakéše – 12. prosince 2013

Nejdtíve zakupte letenky na trase Krakov – Londýn – Marrakéš (V Londýně cca 3h 55 min. čas na přestup). Pro zpáteční cestu platí trasa Marrakéš – Milán – Krakov (čas na přestup v Miláně cca 8 hodin a 30 minut – stihnete tedy i navštívit Milán). Letenky pro cestu tam i zpět zakoupíte na webu letecké společnosti Ryanair.com.

Odlet z polské Wroclavy do Marrakéše

Varianta za 1644

Odlet z Wroclavy – 10. prosince 2013

Odlet z Marrakéše – 13. prosince 2013

Pro let do Marrakéše zakoupíte nejdříve letenku od RyanAiru z Wroclavy do Londýna, kde budete mít cca 4h 45 minut čas na přestup. Poté zakupte letenku z Londýna do Marrakéše. Pro cestu zpět zakupte letenku na trasu Marrakéš – Řím. V Římě strávíte cca 5h a 10 minut, což Vám možná úmožní i cestu LeonardoExpressem do centra Říma, abyste měli více fotek z cest. Letenky zakoupíte u leteckého dopravce Ryainair.com.

Odlet ze slovenské Bratislavy do Marrakéše

Varianta za 1514 Kč:

Odlet z Bratislavy – 8. prosince 2013

Odlet z Marrakéše – 12. prosince 2013

Pří odletu z Bratislavy nejprve zakupte letenku do Bruselu a poté z Bruselu do Marrakéše. V Bruselu Vás čeká cca 4 hodinová přestupní pauza. Při odletu z Marrakéše zakupte letenku nejdříve na trasu Marrakéš – Milán a z Milána do Bratislavy. Letenky pro cestu tam i zpět zakoupíte na webu letecké společnosti Ryanair.com.

Varianta za 1653 Kč:

Odlet z Bratislavy – 10. prosince 2013

Odlet z Marrakéše – 12. prosince 2013

Pro tento termín platí stejný nákup jako u varianty s odletem z Bratislavy, uvedené výše. Pro cestu tam zakoupit kombinovanou letenku na trase Bratislava – Londýn – Marrakéš (v Londýně 2 hodiny na přestup). Cesta zpěř Marrakéš – Milán – Bratislava (v Miláně 4 hodiny na přestup). Letenky pro cestu tam i zpět zakoupíte na webu letecké společnosti Ryanair.com.

Levné hotely a hostely v Marrakéši

Marrakéš nabízí, stejně jako jiné turistické destinace, nepřeberné množství ubytovacích zařízení, od levnějších hostelů, až po luxusní hotely pro nejnáročnější cestovatele. Pokud  hledáte levné ubytování v Marrakéši, navštivte náš hotelový srovnávač, ve kterém naleznete nabídky z více než 1100 hotelů a hostelů. Vyhledat ubytování v Marrakéši je možné dle velkého množství Vašich kritérií, od ceny počínaje, až po vzdálenost hotelu od centra či památek konče. Doporučujeme pravidelněji sledovat nabídku v delším časovém horizontu před odjezdem do cílové destinace, některé hotely totiž nabízejí speciální slevy, díky kterým ušetříte až desítky procent! Ubytování v Marrakéši naleznete ZDE.

Příklad: 3* hotel v Marrakéši je dostupný již od 500 Kč/noc, hostel ještě levněji.

marakes hotely

Jak se dostat na letiště?

Do Krakova:

Z Ostravy lze využít služeb Tigerexpress http://www.tigerexpress.eu/cs/ . Minibus Vás dopraví až na letiště. Během cesty je k dispozici wi-fi a denní tisk. A cena? V případě dopravy z Ostravy do Krakova začínají akční ceny na 295 Kč (základní cena 550 Kč).

Do Bratislavy:

Pokud jste z Prahy, asi bych zvolil trasu na trasu Praha-Bratislava autobusy StudentAgecy, ty Vás do Blavy dovezou již od 260 Kč, pokud vlastníte studentskou kartu ISIC nebo autobusy Eurolines. Jednosměrná jízdenka se dá koupit v promoakci od 250 Kč (základní cena je 350 Kč). Cestující z Brna mají jízdenky ještě levnější, trasa Brno-Bratislava se dá se StudentAgency zvládnout již od 170 Kč.

Do Wroclavy:

Mezi nejlevnější dopravu do Wratislavi patří zřejme autobusová doprava od Polskibus.com. Cena jednosměrné jízdenky se pohybuje okolo 75 zlotých, což je v přepočtu cca 460 Kč. Jízdenky zarezervujete zde. Pokud budete mít ve Wroclavy dostatek času, můžete zhlédnout náš článek o Wroclavy, kde se dozvíte pár tipů na levné ubytování a výlety po okolí.

Víza v Maroku

Citujeme ze stránek Ministerstva zahraničí:

Držitelé cestovních pasů České republiky nepotřebují ke vstupu do Maroka vízum pro pobyt nepřesahující 90 dnů. Občané ČR musí být pro pobyt vybaveni přiměřenou částkou finančních prostředků s ohledem na předpokládanou délku a účel pobytu. V případě, že občan ČR hodlá v rámci pobytu do 90 dnů vykonávat na marockém území výdělečnou činnost, je povinen si obstarat od marockého ministerstva práce pracovní povolení. Přihlašovací povinnost v Maroku plní hotely, kempy a ostatní ubytovací zařízení.
Pro dlouhodobý pobyt v Maroku je nutné zažádat o vystavení osobního identifikačního dokladu na úřadovně „Sûreté nationale“ v místě bydliště v Maroku.

V případě, že Vám nebude vyhovovat termín odletu, nebo ceny ubytování. Obraťte se na náš e-mail info@chcitam.cz, pokusíme se Vám najít jinou alternativu. Pro další TIPy na levné letenky a cestování sledujte náš web, nebo Facebook.

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz