29.9.2021

Recenze: The Golden Wheel hotel Prague - Hotel U Zlatého Kola Praha

Celkové hodnocení

4.5

Kvalita ubytování

Strava

Kvalita servisu

Poměr cena vs. kvalita

Zábava

Pokud chcete strávit krásný pobyt v centru Prahy s nočními romantickými vycházkami, za zajímavou cenu, pak Vám tento hotel doporučujeme.
Recenze: The Golden Wheel hotel Prague – Hotel U Zlatého Kola Praha Reviewed by on . Rating: 4.5

Při svých cestách po evropských městech se jistě každý z Vás snaží hledat ubytování nejblíže centru těchto měst, což bývá většinou spojeno s vyššími částkami vynaloženými za ubytování. Této situaci se však můžete vyhnout vyhledáváním hotelů na speciálních serverech, které nabízí i akční ubytování se slevou až desítek procent. Dnes se podíváme na recenzi hotelu Golden Wheel „U zlatého kola“ v Nerudově ulici v Praze. 

Hotel Golden Wheel Prague

Při výběru ubytování v Praze jsme se řídili pouze dvěma faktory, být co nejblíže Karlova mostu nebo Pražskému hradu a zároveň najít pokoj za přijatelnou cenu (max. 800 Kč/os./noc). Po vyfiltrování většího množství hotelů nacházející se na Malé Straně, jsme se dostali k hotelu Golden Wheel Praha (Hotel U zlatého kola Praha), který má vynikající polohu (700 m od Karlova mostu a 300m od Pražského hradu) a také výborné hodnocení od svých klientů (v našem hotelovém vyhledávači hodnocení 9,3 z 10).

Poloha hotelu Golden Wheel

Hotel U Zlatého kola leží na adrese Nerudova 28, Praha 1, zhruba 700 metrů od Karlova mostu a 300 metrů od hlavní brány Pražského hradu. Z Hlavního nádraží se k hotelu dostanete pěšky vycházkovým tempem zhruba za 45 minut.  Nejbližší tramvajová zastávka je 300 metrů od hotelu (Malostranské náměstí) .V okolí hotelu na Nerudově ulici můžete navštívit některou z desítek restaurací a kaváren, které tu jsou. Určitě Vás také potěší potraviny Žabka, které se nachází pár metrů nad hotelem a nabízí potraviny i pití za lidovější ceny.

Pokoje

Celý interiér hotelu byl citlivě zrekonstruován tak, aby se moderní prvky skvěle doplňovaly s historií budovy. Pokoje jsou velmi útulné o minimální velikosti 25 m2. Jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením. K dispozici máte minibar, fén , varnou konvici pro přípravu kávy nebo čaje, wi-fi internetové spojení a kabelou TV (pouze zahraniční kanály). O pokojích Vám nejvíce napoví přiložené fotografie. Příjemným překvapením je klid, který v pokojích panuje i přes to, že hotel leží v naprosté blízkosti „turistické tepny“, žádný hluk sem díky dvojitým sklům neproniká. Dalším milým překvapením jsou čokoládky na posteli, jako pozornost od hotelu, nebo pro dámy růžička.

Pokoj - detail postele

Pokoj

Některé z pokojů mají dokonce výhled na Pražský hrad a vlastní menší terasu. Pro jiné pokoje bez výhledu je však nachystána společná terasa nad hotelem, kde je částečný výhled na Pražský hrad a okolí. Kromě toho si můžete udělat pár výborných fotek z panoramatické vyhlídky s prosklenou podlahou, ve 4. patře hotelu.

Terasa hotelu

Výhled z hotelu

Strava

V ceně ubytování je zahrnuta také snídaně (švédské stoly), která je vydávána od 7:30 do 10:30. Z jídla si můžete vybrat např. míchané vejce, párky, různé druhy sýrů, salámů (šunka, vysočina, slanina), zeleninu, jogurty + müsli, několik druhů marmelád, med, tmavé a světlé pečivo, toasty, croassainty, buchty. Na personál nabídne kávu, čaj nebo tři druhy džusů.

Pokud nemůžete z jakéhokoliv důvodu dorazit na snídani, můžete poprosit personál o snídani na pokoj. V tomto případě dostanete na tác výběr ze salámů, zeleniny, sýrů, pečivo a nápoje dle Vašeho výběru.

Snídaně

Cena ubytování

Cena ubytování v hotelu začíná na 210€/pokoj/noc. Díky hotelovému vyhledávači jsme však našli cenu o poznání nižší 1550 Kč/pokoj/noc. Platba proběhla bezproblémově přes platební terminál, na místě tedy nebylo nutné již nic platit.

Celkové hodnocení

Musíme konstatovat, že hodnocení pohybující se okolo 9 bodů ze 100, které obdržel hotel od svých návštěvníků, je opodstatněné. I přes malé výtky (pouze zahraniční kanály v TV, sem tam vypadávající wi-fi) lze hotel hodnotit nadprůměrně. Zejména díky výbornému umístění, ceně a přátelskému personálu.

Pokud chcete strávit krásný pobyt v centru Prahy s nočními romantickými vycházkami, za zajímavou cenu, pak Vám tento hotel doporučujeme.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz