16.1.2022

Tip na víkend: Boskovice

Krásné malebné městečko s hradem a zámkem. Nedaleko druhého největšího města v České republice, Brna. To jsou Boskovice.

 

Boskovice jsou městečko v Jihomoravském kraji, 14 km od Blanska. Historické centrum města je od roku 1990 památkovou zónou včetně židovského ghetta.

Nejznámějším a nejnavštěvovanějším místem v Boskovicích je Masarykovo náměstí s radnicí a kostelem sv. Jakuba Staršího. Radniční věž můžete navštívit každý den od 10 do 16 hodin. Naskytne se vám úžasný výhled na celé město a jeho okolí. Při návštěvě tohoto města nesmíte opomenout navštívit židovské město. Rozkládá se na 5 hektarech a řadí se do nejzachovanějších židovských památek v České republice. Navštivte rozsáhlý židovský hřbitov, synagogu, židovské muzeum, prohlídku mikve a projděte si útulné uličky židovského města. V těchto místech na vás bude dýchat historie ze všech stran.

Další částí města, kterou by návštěvník neměl vynechat je zámek a jeho okolí. Zámek byl postaven na počátku 19. Století v empírovém stylu. U zámku najdete panský dvůr, zámecký skleník, jízdárnu. V okolí fontány se vám naskytne krásný pohled na východní část města. Od zámku vede cesta na zříceninu hradu, která se tyčí přímo nad městem. Poskytuje nezapomenutelný výhled krajinu Drahanské vrchoviny.

Pokud jste milovníky westernu, nezapomeňte navštívit Wild West City, vstup do městečka je zdarma. Můžete si vyzkoušet jezdeckou arénu, rýžování zlata, střelbu z praku, přírodní bludiště a mnoho dalších aktivit.

Milovníci přírody jistě ocení procházku k Boskovické přehradě, hrádek na Baště, do Pilského údolí u Boskovic nebo k Mordovánské studánce.

Za zmínku stojí několik okolních měst Blansko, Lysice, Kunštát, Letovice, Velké Opatovice, Jevíčko atd.

Návštěvu Boskovic můžu jen a jen doporučit. Městečko je krásné a všechno je kousek od sebe. Rozhodně si zajděte do Kafírny Dogvill. Mají několik druhů káv (Kenia, Brazílie, Columbie atd.), které vám čerstvě umelou. A káva nemá chybu. Jako další tip je čokoládovna Černá kočka, bílý kocour. Lepší čokoládu než tady v Boskovicích jsem neměla. A poslední tip je restaurace Blue Queen, kde mají nejlepší všechno.

P1070588

 kostel sv. Jakuba Staršího

P1070594

cesta k zámku

P1070599

zámek

P1070600

vyhlídka od zámeckého skleníku

P1070605 zámecký skleník

P1070680

zřícenina hradu

P1070636

westernové městečko

P1070639

 

P1070645 P1070650 P1070659

 

P1070664

 Boskovická přehrada 

 

Užitečné odkazy:

ŽIDOVSKÉ MĚSTO: http://jizni-morava.cz/objekt/31374-zidovska-ctvrt-v-boskovicich

ZÁMEK: http://www.zamekboskovice.cz/

WESTERNOVÉ MĚSTEČKO: http://www.westernove-mestecko.cz/

KAFÍRNA DOGVILL: http://www.kafirna.cz/cz/

ČOKOLÁDOVNA: https://www.facebook.com/pages/%C4%8Cokol%C3%A1dovna/667702003254253

 

Autor textu a fotografií: Kristýna Kučerová

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz