4.8.2021

Tip na víkend: Petříkov

Petříkov zná většina z nás, nadšenců hor. Patří mezi čtveřici nejznámějších středisek v Jeseníkách (Branná, Ostružná, Ramzová). Proč vyrazit do Petříkova v každém ročním období? Na to je jednoduchá odpověď. Najdete tam zábavu a vyžití v každé roční době.  

Katastrálně spadá Petříkov pod Ostružnou, je to totiž část této obce. Chaty a domy se rozkládají v údolí říčky Branné, tudíž můžeme krásně ze všech sjezdovek obdivovat toto malebné údolí.

Menší zajímavosti: Od sčítání v roce 2001 žije v Petříkově 21 obyvatel. Nejvíce obyvatel zde žilo v letech 1869- 1880, kdy číslo mělo tři cifry. Obec byla založena již v 17. století. Původně se v obci nacházela i škola a hlavní činností byla těžba pyritu a tuhy.

Petříkov se rozvíjí nejvíce díky zimnímu cestovnímu ruchu. Protože se zde nachází 6 sjezdovek, podle obtížnosti 3 červené a 3 modré. Jsou rozděleny do 3 ski areálů: Ski Petříkov, Ski areál Relax a Ski areál Kaste Petříkov, který funguje i v létě. V létě si v tomto areálu můžete zajezdit na bobové dráze nebo si zastřílet z luku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud nejste příznivci zimních sportů, neváhejte vyrazit i v jiných ročních obdobích a užít si krásnou přírodu a zajít si na pořádnou procházku.

Tip 1 (cca 1,5 km): Po modré na Ostružník. Popřípadě, pokud si to chcete protáhnout, tak můžete dojít až do 11 km vzdáleného Starého města pod Sněžníkem.

Tip 2 (cca 2 km): Po červené na Ramzovou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tip 3 (cca 3,5 km): Po modré na Smrk. Dále taky můžu doporučit turistiku do jeskyní na Pomezí, ke kterým to je asi 15 km.

Tip 4 (cca 5 km): Po červené na Císařskou chatu a potom dále na Paprsek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud jste si nenašli cíl ani v těchto tipech. Můžete vyrazit na Ramzovou nebo do Ostružné. Neváhejte vyzkoušet bazén v Branné. A pokud máte auto, můžete si zajet do Lipové, Jeseníku nebo Jindřichova.

Za sebe můžu říct, že se sem budu vracet pořád. Je to jedno z mých oblíbených míst a mrzí mě, že míra jeho návštěvnosti upadá. Ale pokud hledáte klid a kousek krásné klidné přírody, je to to správné místo.

Užitečné odkazy:

UBYTOVÁNÍ: http://www.chatapetrikov.cz/

UBYTOVÁNÍ: http://svatymartin.com/index.php/cz/

SKI AREÁL: http://www.ski-petrikov.cz/

SKI AREÁL: http://www.kaste.cz/

 

Autor textu a fotografií: Kristýna Kučerová

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz