4.8.2021

Tip na výlet: Bialsko Biala

Město Bialsko Biala je město v jižní části Polska zhruba se 180 000 obyvateli. Bialsko Biala patří k nejzajímavějším městům jižního Polska a bylo založeno v roce 1951, kdy se města Bialsko a Biala spojily. Města rozděluje řeka Biala.
První zmínka o této lokalitě odkazuje na rok 1312. V roce 1772 byla oblast připojena k Rakousku a to je doba, kdy se rozvíjí ve městě celkem úspěšně textiní průmysl. Během druhé světové války se stalo město součástí Třetí říše a většina židovské populace byla poslána do koncentračního tábora Auschwitz.
Mezi nejlepší hotely ve městě patří 4 hvězdičkové hotely – Qubus hotel, Parkhotel Vienna a Hotel President. Pokud byste si rádi přečetli rezenci hotelu Qubus hotel, je možné v naší sekci recenze ubytování.
Město je známé také díky Studiu kreslených filmů. Vznikly zde například pohádky o Bolkovi a Lolkovi. Ten, kdo již zapomněl, rádi připomeneme, že se jedná o animovaný polský televizní seriál poprvé vysílaný v roce 1963, v rámci Večerníčku.
Ve městě lze najít řadu zajímavých památek – Sulkowský hrad ze 14.století, katedrálu sv. Mikuláše a například soukenický dům z 18. století.
Bialsko Biala může být dobrým výchozím bodem do hor. Leží nedaleko Slezských a Malých Beskyd a v zimě je v provozu řada vleků – Debowiec, Magurka, Klimczok. Je zde hodně zeleně a dobře rozvinutá lyžařská infrastruktura.
Ten, kdo se necítí na lyžování, může využít ve městě například plavecký bazén nebo tenisové kurty. Odvážnější mohou zkusit motokáry.
Bialsko Biala je významným dopravním uzlem. Nejrychleji se sem ale dostanete z České Republicky autem.
Levné ubytování v Bialsko Biala naleznete na našem vyhledávači hotelů.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz