4.8.2021

Tip na výlet: hrad Sovinec

Státní hrad Sovinec v přírodním parku Sovinecko je tou nejlepší zastávkou po celý rok. Vezměte děti a přijeďte se podívat na mnoho kulturních akcí, které hrad pořádá.

Hrad Sovinec byl postaven ve 13. století. V roce 1945 hrad vyhořel. Ale i tak je to kouzelné místo, které musíte vidět.

Na hradě si můžete projít pět nádvoří, horní hrad, vyhlídkovou věž, která vám ukáže krásu přírodního parku, dále konírnu s expozicí Lesní školky, mučírnu, purkrabství s archeologickými nálezy, modely vývoje hrady po řadu let a erby všech majitelů hradu a v neposlední řadě vinný sklep, který je pod hradem.

Většinu hradu si návštěvník může projít sám a průvodce ho provede pouze menší částí hradu a to v historickém kostýmu. Hrad je otevřen od dubna do října, od 9 do 16 hodin, každý den mimo pondělí, a v prázdninových měsících je hrad otevřen od 9 do 17 hodin. Vstupné se pohybuje od 40 do 80 Kč

Jak už je výše zmíněno, hrad Sovinec se nachází ve stejnojmenném přírodním parku, které se nachází ve třech okresech Olomouc, Šumperk a Bruntál. Přírodní park byl vyhlášen v roce 1994 a největší část parku se nachází v okrese Bruntál.

Jako další tipy na výlet doporučuji 3,5 km vzdálený Jiříkov, kde je Pradědova galerie U Halouzků (výstava obřích soch) anebo 15 km vzdálený Rýmařov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Od hradu vede i několik turistických tras. Proto neváhejte a vydejte se do přírody přírodního parku Sovinecko. Tipy na které se vydat, viz níže.

Tip 1 (cca 5 km): Po modré do Huzové.

Tip 2 (cca 5 km): Po zelené do Dlouhé Loučky.

Tip 3 (cca 12 km): Po červené do Rešova, kde je zřícenina hradu, a dále do Tvrdkova.

Tip 4 (cca 15 km): Po zelené do Dolního Žlebu. (koupaliště)

Tip 5 (cca 17 km): Po červené do obce Paseka, dále do Šternberka a nakonec na sv. Kopeček u Olomouce.

Užitečné odkazy:

HRAD SOVINEC: http://www.hradsovinec.cz/

AKCE SOVINEC: http://akce.sovinec.cz/

PŘÍRODNÍ PARK SOVINECKO: http://www.rymarovsko.cz/chranena-krajinna-uzemi/prirodni-parky/93-pirodni-park-sovinecko.html

PRADEDOVA GALERIE U HALOUZKŮ: http://www.pradedovagalerie.cz/

Autor textu a fotografií: Kristýna Kučerová

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz