19.9.2021

Tip na výlet: Klíčovský Lesopark

Tento méně známý lesopark se nachází se na území Prahy 9. Založení parku se datuje na konec 18.století a ve své době sloužil především jako výletní místo. Dnes slouží především k procházkám a odpočinku.
V parku se nachází naučná tabule o parku a s ní i historická mapa okolí. Zajímavé je vidět, jak se pražská část Vysočany psávala – Wisocan. Pojem nejspíše vznik v němčině a byl počeštěn jako mnoha dalších slov, které denně používáme.
Hlavní cesta, která vede lesoparkem je na mapě vyznačena jako cesta, po které jezdili králové. Ten, kdo by se rád do Klíčovského lesoparku chtěl podívat, doporučujeme jet nejlépe autobusem č. 151 MHD města Prahy ze zastávky metra Prosek (C) a vystoupit na  zastávce Klíčov nebo Ke Klíčovu. Autobus též jede ze stanice metra Českomorovaská (B),  Vysočanská (B) a Střížkov (C).
Autor textu a fotografií: Katka H.
Virtuálni prohlídka lesoparku: http://www.virtualtravel.cz/praha/vysocany/park-nad-klicovem.html

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz