19.9.2021

Tip na výlet: Milešovka

Nejvyšší horu Českého středohoří, Milešovku (836,6 m.n.m), zná ze školních lavic kde kdo, ale vylézt na její vrchol, to už jen tak lehké není.
Milešovka získala své jméno podle nedaleké vesnice a je na českém uzemí největrnější horou. Na jejím vrcholu naleznete jednu z prvních horských restauracích v Čechách. V roce 1905 zde byla dokonce zřízena meteorologická stanice s 19ti metrovou rozhlednou.
Archeologické nálezy dokazují, že vrchol Milešovky člověk navštěvoval odpradávna. Od 19.století dění na vrcholu Milešovky ožilo s rozvojem turistiky. Roku 1819 Milešovku navštívil německý cestovatel a přírodovědec Alexander von Humboldt a opakovaně se do této lokality vracel, a to až do roku 1839. Považoval ji totiž za třetí nejkrásnější na světě.
Výstup na vrchol vede po strmých kamenitých cestách, proto doporučujeme si vzít kvalitní turistickou obuv. Můžete se vydat po červené stezce ze Žimu přes Bílku do Milešova a nebo po modré, která vede z Kostomlat do Velemína. Parkovat lze ve vesnici Milešovka a nebo Velemín. Parkování před obcí Bílka je v sezónně placené.
Autor textu a fotografií: Katka H.
 

 

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz