19.9.2021

Tip na výlet: Nový Jičín

Město s 24 000 tisíci obyvatel leží v Moravskoslezském kraji a je známé svým pravidelným čtvercovým náměstím. Masarykovo náměstí, které je tvořeno měštanskými domy, je součástí městské památkové rezervace, bylo rekonstruováno v letech 2008-2009 a to včetně podloubí a morového sloupu. Mezi zajímavé památky na náměstí patří barokní sloup panny Marie z roku 1917, dům U bílého anděla s lékárnou, radnice a renesanční měšťanský dům Stará pošta s dvojitou renesanční lodžií postavený v 60. letech 16.století.
Další zajímavou památkou města je Žerotínský zámek. Nachází se v historickém centru Nového Jičína a byl postaven z bývalé městské dřevěnné tvrze v 16. století. Později byl ještě upraven v 19.století do dnešní podoby a dnes v něm sídlí muzeum.
Od středověku chránily Nový Jičín městské hradby. Do dnešní doby se ale bohužel dochovala pouze Farská brána a jen malý zlomek hradeb.
V případě, že byste rádi zavítali do nějakého z místních kostelů, doporučujeme navštívit kostel Nejsvětější Trojice a nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie.
Historie kloboučnické výroby v regionu sahá až do 17. století. Nový Jičín je domovem firmy TONAK, která se zabývá výrobou pánských a dámských klobouků a to už několik desítek let. Ten, kdo by se chtěl dozvědět více o této zajímavé firmě, může navštívit jejích webové stránky zde: http://www.tonak.cz/en/.
Nový Jičín byl oceněn titulem Historické město roku, a to v roce 2001. Mezi známé osobnosti, které pobývaly v Novém Jičíně jmenujme alespoň Karla Kryla. Zajímavostí je, že město bylo navštíveno Josefem II. Ten dle historických pramenů v roce 1787 v Novém Jičíně přenocoval.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz