19.9.2021

Tip na výlet: Víkend v Krušných horách

Na severozápadě Čech se nachází Krušné hory, hory s nejvyšší horou Klínovec. A to byl tentokrát i náš cíl. 
V pátek jsme vyrazili do Krušných hor a rozhodli se strávit 2 noci v příjemném rodinném penzionu Daniela. Doufali jsme, že dcera se konečně zabaví tunou hraček, klouzaček a různých vozítek, které hotel nabízí a my s manželem budeme mít alespoň klidný víkend. Opak se stal pravdou. V této lokalitě se nachází celkem dost zajímavých turistických cílů. Naši dceru zajímalo máchat si ruce v místní studánce a zlít se samozřejmě vodou od hlavy k patě. Bohužel pro dospěláky to zase taková sranda není. Proto jsem se rozhodli, že s ní vyrazíme na nejvyšší horu Krušných hor, na Klínovec. Alespoň z výletu budeme mít všichni nějaké příjemné zážitky.
krušné hory 5
Klínovec – leží v nadmořské výšce 1244 metrů nad mořem a na jeho vrcholu se nachází zavřený hotel s rozhlednou. Vstupné pro dospělého činí 25 Kč, děti do  7 let mají vstupné zdarma. Velice zajímavá nabídka je rodinné vstupné. Opravdu se vyplatí zvláště s malým dítětem. Činí 50 Kč. Rodinné vstupné = 2 dospělí + 2 děti. I když jsme rodina, nějak do tarifu nezapadáme, ale budiž. Výhled byl nádherný. Otevřeno je denně od 9ti hodin, jen v zimě se zavírací doba může lišit. Za dobrého počasí je pěkně vidět i do Německa. Od rozhledny vedou různé cesty pro pěší turistiku. Škoda jen, že dnes je všude skoro vybetonováno. Sem tam se ještě objeví stromy poškozené špatným životním prostředím, ale každopádně je vidět i nějaké zlepšení.
Naší další zastávkou byl Plešivec. Leží v nižší nadmořské výšce než Klínovec, a to v 1028 m.n.m. Lanový park je k dispozici i pro menší zájemce. V areálu se  nachází kozy, které děti mohou nakrmit čerstvou trávou, trampolína pro větší děti a dětské hřiště se skluzavkou.
krušné hory 11
V okolí se nachází několik naučných turistických stezek. My jsme si vybrali takou, kterou lze zvládnout i s dítětem. Auto jsme zaparkovali u Švýcarské Boudy a po E3 jsme vyrazili směrem Plešivec. Jednalo se zhruba o 0,5 km tam. Cestou zpátky jsme zvolili druhou skoro stejně dlouhou variantu s výhledem na hory. Výlet nám zpříjemnilo cestou několik dřevěnných postaviček a popis k nim.  Více v galerii obrázků.
Nedělní obloha byla zatažená a místo plánovaných dalších výletů jsme se rozhodli jet domů. V takovém dešti není žádná turistika příjemná. Doporučujeme vzít si s sebou nepromokavé oblečení a fotoaparát. V tomto koutě Čech, který byl opravdu liduprázdný je spousta věcí k vidění – rašeliniště, močály a prameniště krátkých horských řek.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz