19.9.2021

Trenčianské Teplice: krásné lázně v srdci přírody

Malé městečko v západním Slovensku, Trenčianské Teplice, láká návštěvníky nejen svými lázněmi, ale i také svoji kouzelnou přírodou.
První zprávy o lázních v Trenčinských Teplicích pochází zhruba ze 14. století. Lázně tedy patří k nejstarším lázním na území Slovenska. A nejen to. Webové servery zmiňují, že patří i k nejvyhledávanějším koupelím na Slovensku.
V Trenčianských Teplicích se nachází zhruba 19 hotelů. Většina z nich je tříhvězdičkových. My doporučujeme hotel Krym s největší kapacitou lůžek (290). Hotel se nachází přímo v centru městečka na pěší zóně a nabízí hostům několik zajímavých služeb, a to především lékařské vyšetření, procedury a využití venkovního bazénu. Pětischodový hotel je celkem dobrá volba, přestože z venku budova nepůsobí dvakrát moderně.
Trenčianské Teplice se nachází v nadmořské výšce 272 m.n.m. v malebné krajině Strážovských vrchů. Určitě nezapomeňte navštívit lázně Hammam. Jsou postavené v maurském stylu a v minulosti sloužily jako lázně pro bohatou šlechtu a finanční magnáty. Sirná léčivá voda není nijak chemicky upravována a její teplota se pohybuje mezi 36-42°C.
Pobyt v lázních je možné zpestřit procházkami v parku.

trenčianské teplice ubytování

Levné ubytování v Trenčianských Teplicách

I přes to, že Trenčianské Teplice nejsou kdoví jak velkým městem, můžete si zde vybrat z více než 20 druhů ubytovacích zařízení, od menších penzionů, až po lepší hotely. Přesné ceny ubytování a jejich nabídku naleznete na hotelovém vyhledávači hotely.chcitam.cz, který srovnává nabídky světových hotelových řetezců. Ušetříte tak až desítky procent.

Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz