19.9.2021

Typ na výlet: Středisko ekologické výchovy v Toulcově dvoře

V pražské části 10 se  nachází středisko ekologické výchovy, Toulcův dvůr. Jedná se vlastně o farmu s domácími zvířaty. Celý areál je otevřen denně od 8 do 18ti hodin. Jen otevírací víkendová doba info centra se malinko liší od té týdenní. Před tím, než vyrazíte s dětmi tímto směrem doporučujeme zkontrolovat si jízdní řád městké dopravy. V okolí jsou momentálně uzavírky. 
V areálu farmy se nachází i Rodinné centrum Mateřídouška, hostel, ale i restaurace. Dále k celé farmě patří 8,5 hektaru přírodního areálu. Ten, kdo je netrpělivý, může se podívat na webové stránky Toulcova dvora zde: http://www.toulcuvdvur.cz/. Věřím, že i zaměstanci infocentra podají kvalitní informace o tom, co je ve dvoře k vidění.
Ten, kdo zvolí variantu druhou a nechá se překvapit, bude překvapen. Toulcův dvůr je velice pěkné místo v místě, kde byste ho opravdu nečekali. Obklopen paneláky pravděpodobně ze 70.let. Vše vypadá neuvěřitelně až komicky. Každopádně celý areál je opraven, udržován a řekla bych že i celkem moderní.
Toulcův dvůr není jen pro děti, jak si většina z nás může myslet. Pravidelně se zde sice pořádají školní výlety, ale i dospělý si rád připomene jak vypadá například živý králík či veverka.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz