18.10.2021

Výlet na kole: Veltrusy

Jaro už klepe na dveře a někteří z nás již vytáhli kolo a určitě už podnikli nějaký ten menší výlet. Tentokrát vám přinášíme tip na výlet, který je možno podniknout na kole.
Veltrusy leží v mělnickém okrese, na pravém břehu řeky Vltavy, cca 25 km severně od Prahy. Veltrusy jsou celkem dobře dostupné z Prahy, ale i z okolních menších měst jako je Mělník, Neratovice či Kralupy nad Vltavou. Zámek Veltrusy se nám nejspíše vryl do paměti při záplavách v roce 2002, kdy celý zámecký areál byl zatopen a značně poničen povodní. Zámek postupně prochází rekonstrukcí, ale to vůbec nebrání k tomu, navštívit zámecký park, ať už pěšky či na kole.
Z historických pramenů víme, že se o Veltrusích hovořilo již ve 13.století. Veltrusy měnily několikrát majitele. Mezi nejznámější majitele patřil rod Chodků, kteří vlastnili nejen zámek, ale i jeho přilehlé pozemky zhruba od 17.století do roku 1945.
Ten, kdo by rád navštívil zámek, doporučujeme počkat na hlavní sezónu. Ta začíná v sobotu 5.dubna v 9hodin. Upozorňujeme jen, že v areálu probíhají stavební práce.
Zajímavostí je, že parkem prochází mezinárodní cyklostezka Praha-Drážďany. Park z 19.století s dančí oborou láká celoročně k vycházkách i odpočinku.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz