18.10.2021

Weiden, město vhodné k nákupům, ale i k strávení příjemného dne

Méně známé městečko nedaleko českých hranic, Weiden, je vhodné k nákupům, ale i k strávení příjemného dne. Půvabné město Weiden leží zhruba 35km od českých hranic, 100km východně od Norimberku.
Doporučujeme návštěvu města spojit s nakupováním. V centrum města se nachází exkluzivní butiky, antikvariáty a obchůdky s vysoce kvalitní obuví. Do Weidenu se především v minulosti jezdilo a doposud jezdí pro nákup porcelánu, který zde má dlouhou tradici. Mezi nejznámější porcelánové firmy ve Weidenu patří Seltmann a Bauscher. Vysokou kvalitou zboží se může chlubit textilní firma Witt Weiden. Věřte, že určitě s prázdnýma rukama neodjedete.
Ve městě je také velké sportovní vyžití. Termální svět je ideální i pro nadšené sportovce. No a ten kdo by chtěl strávit ničím nerušené odpoledne, doporučujeme dát si kávičku v jedné z kaváren přímo na náměstí Weidenu.
Kdo zvládá dobrou němčinu může si veškeré zajímavosti nastudovat na webové stránce http://www.weiden-tourismus.info/ ještě před příjedem.
Autor textu a fotografií: Katka H.

Tagy

Doporučené příspěvky

O nás

Vítejte na cestovatelském portálu Chcitam.cz. Cílem těchto stránek je od roku 2012 shromažďovat užitečné informace pro cestovatele. Postupně v článcích naleznete tipy na levné eurovíkendy, nabídky levných letenek, speciální akce hotelů, tipy na výlety nebo zajímavá cestovatelská videa. Rádi bychom jako tvořitele obsahu stránek uvítali i Vás. Pokud máte námět na článek, popřípadě máte vlastní text, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře napravo.

Sociální sítě

Kontaktujte nás

Odeslat

OdeslatVaše zpráva byla odeslána, děkujeme.

ZrušenoVaše zpráva nebyla odeslána, zkuste to prosím později.

Všechna práva vyhrazena © 2012 Chcitam.cz